Horror w Hali Mistrzów! Aaron Cel pogrążył Anwil Włocławek w ostatnich sekundach meczu!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 09:35, 07.06.2019 . Aktualizacja: 10:32, 07.06.2019
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

Nie ważne jak się zaczyna, ale ważne jak się kończy. Wydaje się, że z tego założenia wyszli koszykarze Anwilu Włocławek, którzy w czwartek rozgrywali czwarty mecz z Polskim Cukrem Toruń. Znakomita trzecia kwarta w wykonaniu Ivana Almeidy sprawiła, że włocławianie odrobili straty i wyszli na upragnione prowadzenie, którego nie dali sobie wyrwać prawie do samego końca meczu. Niestety, celny rzut Aarona Cela sprawił, że Anwil przegrał mecz.

Czwarty mecz pomiędzy Anwilem Włocławek, a Polskim Cukrem Toruń rozpoczął się podobnie jak potyczka nr. 3. Od pierwszej akcji przeważali goście, wśród których prym wiedli Umeh i Mbodj. Anwil wyrównał przy stanie 9:9, kiedy to celnym strzałem z dystansu popisał się Chase Simon. Po pierwszych 10 minutach górą byli jednak rywale, którzy wygrywali 26:15.

Druga kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu Broussarda. Bardzo dobrą, a co najważniejsze efektywną grą raz po raz odpowiadali jednak torunianie. Punkty Cela, Śniega i Diduszki sprawiły, że włocławianie przegrywali 19:33. Na 4 minuty przed syreną zwiastującą połowę spotkania punkty zdobywali jednak między inny Lichodiej i Almeida. To dzięki ich postawie rywale nie odskoczyli zbyt dużą różnicą punktów. Po 20 minutach gry Anwil przegrywał jednak 34:44.

Kibice zgromadzeni w Hali Mistrzów oczekiwali lepszej gry swoich ulubieńców. I doczekali się. Trzecia odsłona spotkania to zupełnie inna gra podopiecznych Igora Milicicia. To, co wyprawiał Almeida, Simon, Łączyński w pewnych chwilach przechodziło oczekiwania fanów. Na 5 minut przed końcem trzeciej odsłony spotkania Anwil wyszedł w końcu na upragnione prowadzenie. Torunianie nie zamierzali jednak oddać meczu. To jednak było za mało patrząc chociażby na zdobycz punktową Almeidy. Tylko w trzeciej kwarcie zdobył on 17 punktów. To pozwoliło utrzymać prowadzenie przed ostatnią kwartą.

Ostatnia odsłona meczu rozpoczęła się od "trójki" Broussarda. Do głosu dochodzili jednak torunianie. Po skutecznej akcji 2+1 Lowerego zbliżyli się nawet na 3, a kilka akcji później nawet na 1 punkt. W takiej sytuacji o czas musiał poprosić Igor Milicicić. Po powrocie na boisko obie ekipy grały punkt za punkt i przeważały szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na niespełna 2 minuty przed końcem meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Lowery, najlepszy zawodnik tego meczu w ekipie gości. Ostatecznie Anwil przegrał 82:83. W finale jest 2:2.

Po meczu grę Anwilu Włocławek ocenił Ivan Almeida, którzy rzucił w tym spotkaniu 34 punkty.

- Interesuje mnie tylko i wyłącznie zwycięstwo i triumf w postaci Mistrzostwa Polski. Musimy wprowadzić kilka korekt do naszej gry, ale jestem przekonany, że jesteśmy gotowi na piąty mecz w Toruniu. Możemy po raz kolejny zdobyć tę halę - powiedział Ivan Almeida.

Swoje zdanie, na pomeczowej konferencji wyraził też Igor Milicić.

- Jak się przegra 1 punktem w ostatnich sekundach to ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę, w której mieliśmy 13 strat. Dużo rzeczy jest, którym jesteśmy sami sobie winni. To jednak nie jest czas na płakanie. To czas, żeby pokazać, co ma się w gaciach. Trzeba pojechać do Torunia i pokazać, że wciąż jesteśmy w grze - powiedział trener Anwilu Włocławek.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 82:83 (15:26, 19:18, 26:11, 22:28)

Anwil: Almeida 34, Brousard 15, Lichodiej 10, Simon 8, Szewczyk 7, Łączyński 5, Michalak 2, Zyskowski 1

Polski Cukier: Lowery 24, Gruszecki 11, Diduszko 10, Kulig 9, Umeh 8, Cel 7, Mbodj 6, Sulima 4, Śnieg 4.