Zamknij
REKLAMA

Na kibiców będzie czekać między innymi Robert Kubica. Co jeszcze na Verva Streer Racing?

11:59, 22.08.2019 | K.P.
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne

W najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowa, już 10. edycja VERVA Street Racing. Najlepsi sportowcy odwiedzą tym razem Gdynię.

10. Edycja Verva Street Racing odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia w Gdyni.W tym roku na fanów motoryzacji czekają aż dwa dni pełne emocjonujących rajdów samochodowych, wyścigów i pokazów na ziemi i w powietrzu.

- Sport w naszej strategii sponsoringowej odgrywa istotną rolę. PKN ORLEN jako czempion polskiej gospodarki konsekwentnie angażuje się we wspieranie motorsportu, w którym nasi zawodnicy odnoszą sukcesy na międzynarodowych arenach. VERVA Street Racing to wydarzenie na najwyższym poziomie. Jego jubileuszowa edycja odbędzie się Gdyni. Kolejna prospołeczna inicjatywa na Pomorzu pozwoli nam jeszcze bardziej zacieśnić relacje z tym regionem – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN.

Gośćmi specjalnymi imprezy będą kierowcy Formuły 1 - Robert Kubica i George Russell reprezentujący ROKiT Williams Racing Team.

VERVA Street Racing to cykliczne widowisko i festiwal motoryzacyjny, który odbywa się nieprzerwanie od 2010 roku. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji impreza zgromadziła ponad 2500 sportowych i wyczynowych pojazdów oraz blisko 600 tysięcy widzów. VERVA Street Racing jest unikalnym wydarzeniem, które przyciąga nie tylko zagorzałych fanów sportów motorowych. To impreza dla całych rodzin - informuje PKN ORLEN.

Trzy pierwsze edycje odbyły się na torze ulicznym, zbudowanym wokół warszawskiego Placu Teatralnego, natomiast w 2013 roku impreza została przeniesiona na Stadion Narodowy, gdzie zadebiutowała w formie spektakli motoryzacyjnych. W poprzednich latach gośćmi Verva Street Racing byli m.in. Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond, Mika Häkkinen, Stéphane Peterhansel, Jean-Éric Vergne, Cyril Despres, Marc Coma, Hélder Rodrigues, Ben Collins, Marcus Grönholm, Carlos Sainz, czy znany pasjonat motoryzacji, Jay Kay.

Program VERVA STREET RACING:

24 sierpnia
12.00 – 20.00 Pit Party
13:00 – otwarcie stref kibica przy torach
14.00 – 19.00 – pokazy dynamiczne
19.00 – 22.30 – koncerty

25 sierpnia
10.00 – 17.00 Pit Party
11.00 – otwarcie stref kibiców przy torach
12.00 – 17.00 – pokazy dynamiczne
17.00 – 20.30 – koncerty

(K.P.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone