Znakomita inauguracja Włocławskiej Akademii Piłkarskiej. Pokonały pierwsze rywalki aż 5:1!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:30, 03.09.2019 . Aktualizacja: 08:08, 04.09.2019
Skomentuj Worek z bramkami otworzył się w drugiej odsłonie spotkania. Fot. WAP Włocławek Worek z bramkami otworzył się w drugiej odsłonie spotkania. Fot. WAP Włocławek

Włocławska Akademia Piłkarska znakomicie rozpoczęła nowy sezon. W pierwszym spotkaniu ligowym włocławianki pokonały Spójnię Białe Błota 5:1.

W pierwszej kolejce II ligi kobiet podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego wybrały się do Białych Błot, gdzie zagrały z miejscową Spójnią. Pierwsze 45 minut były bardzo wyrównane, a na pierwszego gola fani włocławskiej drużyny musieli czekać aż do 20. minuty. Strzelcem bramki została Marta Filipowicz. Mimo dobrej gry włocławianek po pierwszej połowie był remis 1:1, a autorką wyrównującego gola została Maja Warchlewska.

Worek z bramkami otworzył się w drugiej odsłonie spotkania. W 54. minucie wynik podwyższyła Gabriela Zimecka, a w 65. Oliwia Frontczak. Na 4:1 zespół wyprowadziła ponownie Zimecka, a wynik ustaliła w 89. minucie Weronika Lewandowska.

- Obawialiśmy się tego spotkania bo wiadomo z doświadczenia, że z beniaminkami gra się zawsze ciężko. Spójnia tylko w pierwszej połowie dotrzymywała nam tempa, po przerwie już nasza gra była szybka i przemyślana, a nasze akcje skuteczne. Cieszymy się z wygranej, ponieważ mamy całkiem nowy zespół, a nowe dziewczyny pokazały, że będą dużym wzmocnieniem - poinformowali na facebooku przedstawiciele Włocławskiej Akademii Piłkarskiej.

Kolejny mecz włocławianki zagrają w niedzielę (8 września) na własnym boisku. Na głównej płycie Ośrodka Sportu i Rekreacji podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego zmierzą się z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Rywalki w pierwszej kolejce pauzowały. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17.