Zespół Jarosława Chwiałkowskiego pnie się w górę tabeli. WAP rozgromił kolejne rywalki!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:00, 08.10.2019 . Aktualizacja: 18:30, 08.10.2019
Skomentuj Fot. Nadesłane Fot. Nadesłane

Zawodniczki Włocławskiej Akademii Piłkarskiej wygrały kolejny mecz ligowy. W miniony weekend pokonały na wyjeździe KKP Chełmżę.

W szóstej kolejce piłkarskiej II ligi kobiet WAP Włocławek pojechał do Chełmży, gdzie zagrał z miejscowym KKP. Rywalki po pięciu meczach z dorobkiem zaledwie czterech punktów plasowały się w dolnej części tabeli.

Na pierwszą bramkę włocławianki nie musiały długo czekać. Już w siódmej minucie worek z bramkami otworzyła Oliwia Frontczak. Włocławianka dołożyła drugie trafienie w 32. minucie, a chwilę później na 3:0 podwyższyła Katarzyna Wiśniewska. W drugiej połowie Frontczak zapisała się na liście strzelczyń jeszcze dwukrotnie. Honorowe trafienie gospodyń zaliczyła z kolei w 67. minucie Lena Sadowska.

- Składne akcje i dobra gra w środku pola spowodowała, że rywalki nie były w stanie zatrzymać naszych akcji. Po przerwie gra trochę spadła na jakości ale w dalszym ciągu to my prowadziliśmy grę. Cztery trafienia zaliczyła Oliwia Frontczak, czym po raz kolejny skompletowała hattricka - skomentowali ostatni występ zespołu przedstawiciele Włocławskiej Akademii Piłkarskiej.

Kolejny swój mecz włocławianki rozegrają znów na wyjeździe. Podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego zmierzą się z KTS-K Luzino. Czeka je wyjazd do miejscowości oddalonej o blisko 270 kilometrów. Rywalki, podobnie jak WAP, dobrze rozpoczęły sezon. Rozegrały jak dotąd cztery spotkania, w których zdobyły siedem punktów. Zajmują czwarte miejsce w tabeli piłkarskiej II ligi kobiet. Początek spotkania zaplanowano na godz. 13.