Włocławscy pływacy z UKP Wodnik rywalizowali na turnieju w Wąbrzeźnie. Zdobyli tam kilka medali!

16:43, 13.10.2019 .
Skomentuj Na zawodach w Wąbrzeźnie Jakub Nowakowski i Krzysztof Konieczny zdobyli trzy medale. Fot. Nadesłane Na zawodach w Wąbrzeźnie Jakub Nowakowski i Krzysztof Konieczny zdobyli trzy medale. Fot. Nadesłane

W Wąbrzeźnie zorganizowano Turniej Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta. Wśród laureatów znaleźli się pływacy reprezentujący UKP Wodnik Włocławek.

Zawody w Wąbrzeźnie odbyły się w miniony weekend, a do rywalizacji stanęło 260 zawodników reprezentujących blisko 20 klubów z całego kraju. Wśród zawodników walczących o końcowe zwycięstwo znalazło się dwóch włocławian, którzy trenują na co dzień w Uczniowskim Klubie Pływackim Wodnik Włocławek. O medale rywalizował Krzysztof Konieczny i Jakub Nowakowski.

[ZT]35894[/ZT]

Pierwszy z pływaków zdobył srebrny medal w konkurencji 50 metrów style motylkowym oraz brązowy w rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym. Drugi z zawodników stanął na najwyższym stopniu podium na 50 metrów stylem motylkowym. Wśród pływaków rywalizujących w stylu dowolnym uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Obaj zawodnicy ma Turnieju Pływackim w Wąbrzeźnie poprawili swoje rekordy życiowe.