Na własnym boisku nie mają sobie równych. WAP Włocławek gromi kolejne rywalki!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 11:38, 07.11.2019 . Aktualizacja: 15:23, 07.11.2019
Skomentuj WAP Włocławek po dziewięciu meczach ligowych ma na swoim koncie 24 punkty. Fot. Daniel Wiśniewski WAP Włocławek po dziewięciu meczach ligowych ma na swoim koncie 24 punkty. Fot. Daniel Wiśniewski

Na boisku głównym włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano zaległy mecz rozgrywek II ligi kobiet. WAP Włocławek bez najmniejszych problemów pokonał UKS Victorię Sianów 5:0.

Do meczu włocławianki przystępowali w roli zdecydowanych faworytek. Podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego grają w tym sezonie znakomicie, co udowodniły w środowym spotkaniu. Worek z bramkami rozwiązał się już w 24. minucie, a pierwszego gola strzeliła Oliwia Frontczak. Kapitan włocławianek drugą bramkę dołożyła dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu. Na 3:0 w 68. minucie podwyższyła Sandra Bukowska, która cztery minuty później dołożyła drugie trafienie. Wynik na 5:0 w 87. minucie ustaliła Julia Jasińska.

- Obawialiśmy się tego spotkania ponieważ ekipa z Sianowa notuję w rozgrywkach dobre wyniki. Boisko jednak pokazało że nasz zespół jest dobrze przygotowany i zasłużenie zwyciężył. Wygrana pozwoliła na powrót na fotel lidera tabeli II ligi - podsumowali spotkanie przedstawiciele Włocławskiej Akademii Piłkarskiej.

WAP Włocławek po dziewięciu meczach ligowych ma na swoim koncie 24 punkty. Podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego wygrały jak dotąd osiem spotkań i tylko raz musiały uznać wyższość rywalek.

Włocławianki w najbliższą niedzielę rozegrają kolejny mecz ligowy. 10 listopada zmierzą się w Toruniu z miejscową Gwiazą-Dominixus. Przeciwniczki z czteroma zwycięstwami, dwoma remisami i dwoma porażkami plasują się aktualnie na szóstym miejscu w tabeli II ligi kobiet.

WAP - UKS Victoria SP2 Sianów 5:0(1:0)