Zamknij
REKLAMA

Czują się jak ryby w wodzie. To efekty szóstej edycji programu

18:30, 22.11.2019 | .
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Na pływalni Delfin podsumowano tegoroczną, już szóstą edycję programu "Umiem pływać" realizowanego we współpracy urzędu marszałkowskiego, ministerstwa sportu i turystyki oraz 81 gmin z regionu. Gościem specjalnym była Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, rekordzistka i mistrzyni Polski oraz medalistka mistrzostw Świata i mistrzostw Europy

W tym roku w lekcjach pływania brało udział blisko 10 tysięcy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywały się na krytych pływalniach i były prowadzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Końcowym elementem zajęć był sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. 

Gościem specjalnym dzisiejszego spotkania będzie Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw Świata i mistrzostw Europy pozytywnie oceniała funkcjonowanie programu. 

- Może jestem trochę nieobiektywna, ale wydaje mi się, że pływanie to taka umiejętność, którą powinno nabyć każde dziecko i każdy dorosły, jeśli nie miał takiej możliwości w młodości. Projekty tego typu są bardzo ważne, bo nie tylko skorzystają na tym ci przyszli mistrzowie, ale każde dziecko, które w przyszłości chce chociażby wyjechać na fajne wakacje z rodziną - powiedziała na pływalni Delfin Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki, a w tym roku do udziału w programie zgłosiło się 81 gmin, między innymi szkoły z Włocławka. Na realizację zadania przeznaczono 2,3 miliona złotych, z czego pół miliona to środki z budżetu samorządu województwa.

- Z roku na rok mamy coraz większa liczbę uczestników i coraz większą liczbę grup. Prawie wszystkie włocławskie szkoły podstawowe z klas 1-3 wzięły w nim udział - powiedziała Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka. 

Program "Umiem pływać" działa od 2014 roku. Skorzystało z niego już ponad 35 tysięcy dzieci. W ciągu kilku lat zajęcia odbywały się na 47 pływalniach na terenie całego województwa

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Jedno ale Jedno ale

4 0

Nie wmawiajcie dzieciom , że pływają tak dobrze jak ryby. Czasem i ryby mają problemy z prądami wodnymi, wirami a co dopiero ludzie dla których woda jest środowiskiem obcym i niebezpiecznym. Więcej pokory , woda potrafi zaskoczyć najlepszych pływaków. 22:53, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Michael PhelpsMichael Phelps

2 0

Właśnie... "prawie każda szkoła z Włocławka".
Przed 2014 WSZYSTKIE włocławskie szkoły (klasy 1-3) przyjeżdżały na pływalnie uczyć się pływać. Po decyzjach p. Moraczewskiej już takiej szansy dzieciaki nie mają.
Żaden sukces. To klęska. 16:54, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz