Zamknij
REKLAMA

Grad medali judoków Olimpijczyka. Zobacz, jak poszło im w Bydgoszczy

13:03, 02.12.2019 | .
Skomentuj
Podopieczni włocławskich trenerów wywalczyli aż osiem medali - dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe. Fot. Nadesłane
REKLAMA

W miniony weekend w Bydgoszczy odbył się V Bydgoski Turniej Judo "Mini Judo Cup". Na zawodach nie zabrakło młodych sportowców MKS Olimpijczyk Włocławek, którzy zdobyli aż osiem medali.

V Bydgoski Turniej Judo "Mini Judo Cup" zgromadził blisko 500 zawodników z Polski, a skład uczestników uzupełniła jeszcze liczna grupa judoków z Rosji. W Bydgoszczy z bardzo dobrej strony zaprezentowała się też szesnastoosobowa grupa włocławian, reprezentujących klub MKS Olimpijczyk.

Podopieczni włocławskich trenerów wywalczyli aż osiem medali - dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe. Bardzo dobrą formę zaprezentowali zwycięzcy swoich kategorii wagowych: Zuzanna Jurczak i Oliwier Spychalski, którzy dominowali nad swoimi przeciwnikami, wygrywając walki przed czasem. Drugie miejsca zajęli: Nicola Spychalska, Aleksandra Sobucka, Aleksander Gradowski i Kacper Brzeziński, a na najniższym stopniu podium stanęli:  Igor Balcerowski i Antoni Gajewski.

- Cała ekipa zasługuje na medale. Stoczyli naprawdę fajne walki. Widać, że pomalutku robią postępy w technice i to mnie bardzo cieszy. Selekcjonujemy już dzieci, które w przyszłości mogą sięgać po medale, co najmniej Mistrzostw Polski - mówiła po zakończonym turnieju Aneta Szczepańska, trener w MKS Olimpijczyk Włocławek.

Młodych włocławian do turnieju, poza Anetą Szczepańską, przygotowywali też trenerzy Roman Stawisiński i Bartosz Zieliński.

- Z optymizmem obserwowałem poczynania naszych judoków i stwierdzam duży postęp u większości zawodników. Widać dużą poprawę po treningach technicznych, które są cyklicznie prowadzone przez Anetę Szczepańską. Mam nadzieję, że nasze zawodniczki i zawodnicy pójdą w ślady trenerki Anety Szczepańskiej oraz Angeliki Szymańskiej, naszej najlepszej zawodniczki klubu - dodaje trener i Prezes Olimpijczyka Roman Stawisiński.

W Bydgoszczy, z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też najmłodsi zawodnicy, z roczników 2011-2013. Na podium udało się stanąć Kacprowi Brzezińskiemu.

- Cała grupa z tego rocznika, to dzieci utalentowane, nad którymi będziemy pracować. Jestem dobrej myśli i patrzę w przyszłość. Mamy dość fajną grupę dzieci z rocznika 2009-2010, z których już widać duży potencjał. Przypominają mi trochę grupę zawodników z rocznika 1999, z której wyszła nasza najlepsza zawodniczka klubu - Angelika Szymańska, wielokrotna Mistrzyni Polski, wicemistrzyni Europy, zwyciężczyni Pucharu Świata Seniorek i Pucharów Europy Juniorek. Jeszcze oczywiście dużo pracy nad nimi, ale systematyczne treningi bardzo szybko ich ukształtują - dodaje Aneta Szczepańska.

Poza podium zawody zakończyła Liliana Warzyńska, Wiktor Borkowski (piąte miejsca) i Szymon Szafrański (siódma lokata). W turnieju wystartowali też: Miłosz Kubiak, Nadia Kosak, Filip Bogacz, Filip Dymiński, Dominik Brzeziński, ale po dobrych walkach nie znaleźli się oni na miejscach premiowanych punktami. Wyjazd na zawody był dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Konto usunięteKonto usunięte

4 0

Gratuluję, takie oto z liter złożyło mi się słowo. 17:16, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoloBolo

1 0

Gratulacje dla trenerow i zawodnikow. Dalszych sukcesow 21:12, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZolzaZolza

0 0

Wydarzenie na miarę igrzysk olimpijskich , nie przesadzajcie z tym chwaleniem się klubów . Dziwnie zawsze uaktywniają się przed zakończeniem roku , przypadek ? 07:34, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz