Fantastyczny Ledo wygrał mecz Anwilu! Włocławianie nie dali szans rywalom ze Starogardu Gdańskiego

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:40, 12.01.2020 . Aktualizacja: 09:06, 13.01.2020
Skomentuj Fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga Fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga

Anwil Włocławek był zdecydowanym faworytem meczu z Polpharmą Starogard Gdański. Na wyjeździe potwierdzili swoje umiejętności i bez większych problemów pokonali rywali. Ojcem sukcesu był Ricky Ledo, który rzucił aż 28 punktów!

Od samego początku Anwil kontrolował grę, ale rywale starali się skutecznie odpowiedzieć. Grę gości postanowił poprowadzić Ledo. Amerykanin od pierwszych akcji był najbardziej wyróżniającą się postacią. Trafiał przede wszystkim z dystansu. Punkty dokładali też między innymi Michał Sokołowski i Igor Wadowski. Ten drugi w ostatnich spotkaniach nie dostawał co prawda wielu szans na grę, ale absencja Wrotena i Simona podziałała na niego mobilizująco. Po 10 minutach gry było 32:22.

Druga kwarta też toczyła się pod dyktando Mistrzów Polski. W zespole Igora Milicicia z dobrej strony pokazał się między innymi Szymon Szewczyk, który dołączył w ataku do Ledo. Do szatni zespoły schodziły przy stanie 53:35.

W trzeciej kwarcie Polpharma starała się odrabiać straty. Aktywni byli między innymi Isaiah Wilkins i Daniel Gołębiowski. Tego dnia było to jednak zdecydowanie za mało. Znakomita gra w ataku Anwilu pozwalała stosunkowo powiększać przewagę. Na parkiecie pojawiali się zawodnicy rezerwowi, więcej minut otrzymał między innymi Jakub Karolak. Ostatecznie Anwil Włocławek wygrał 109:78.

28 punktów rzucił Ricky Ledo. Amerykanin dołożył jeszcze sześć zbiórek i osiem asyst. Na uwagę zasługuje też debiut 15-letniego Przemysława Kociszewskiego, który spędził na parkiecie blisko dwie minuty.

Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 78:109 (22:32, 13:21, 24:31, 19:25)

Polpharma: Gołębiowski 16, Prahl 14, Wilkins 14, Hicks11, Wiliams 8, Dzierżak 8, Paliukenas 5, Urbański 2

Anwil: Ledo 28, Sokołowski 16, Szewczyk 16, Dowe 16, Jones 10, Sulima 9, Wadowski 6, Karolak 5, Freimanis 3, Kociszewski 0.