Anwil Włocławek przegrał u siebie z AZS-em Koszalin. Igor Milicić: "To kolejny mecz, kiedy..."

09:24, 11.03.2019 N.S Aktualizacja: 14:06, 13.03.2019
Skomentuj `To kolejny mecz, kiedy graliśmy u siebie na mniejszej intensywności niż na wyjeździe` - mówi Igor Milicić. Fot. Natalia Seklecka `To kolejny mecz, kiedy graliśmy u siebie na mniejszej intensywności niż na wyjeździe` - mówi Igor Milicić. Fot. Natalia Seklecka

Kibiców Anwilu Włocławek czekała wczoraj (10.03.) przykra niespodzianka. Włocławskie Rottweilery przegrały na własnym boisku z AZS-em Koszalin.

Anwil dobrze zaczął mecz i już po kilku minutach prowadził 11:4, a po celnej „trójce” Walerija Lichodieja powiększył przewagę do 13 punktów. Dobra passa Rottweilerów trwała całą pierwszą kwartę (27:19). W kolejnych 10 minutach lepiej prezentował się AZS i to on schodził na przerwę, prowadząc 40:36. W drugiej połowie walka była wyrównana, jednak przewagę do samego końca utrzymali goście. Ostatecznie pokonali Anwil 80:77.

- Mecz nie potoczył się po naszej myśli. To kolejny mecz, kiedy graliśmy u siebie na mniejszej intensywności niż na wyjeździe. Mamy jakieś psychiczne bariery w tym sezonie, grając u siebie. To już trzeci czy czwarty mecz który przegraliśmy u siebie. Na wyjeździe ta motywacja i skupienie są na większym poziomie – powiedział na pomeczowej konferencji trener Igor Milicić.

Kolejny mecz Anwil Włocławek rozegra 16 marca. W Hali Mistrzów podejmie HydroTruck Radom. Początek spotkania o godz. 19:00.

Anwil Włocławek – AZS Koszalin 77:80 (27:19, 9:21, 23:22, 18:18)

Anwil: Simon:27, Lichodiej 16, Zyskowski 13, Broussard 6, Almeida 5, Czyż 4, Łączyński 3, Szewczyk 3, Sobin 0.

AZS: Bochno 23, Thomas 18, Surmacz 17, Fraser 11, Zywert 6, Brabdon 3, Czujkowski 2.