Jest kolejne zwycięstwo. Anwil Włocławek bez problemu pokonał TBV Start Lublin

14:37, 20.04.2019 N.S Aktualizacja: 15:22, 20.04.2019
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka/archiwum Fot. Natalia Seklecka/archiwum

Pewne zwycięstwo koszykarzy Anwilu Włocławek w Lublinie. Rottweilery pokonały TBV Start 88:70. Dla drużyny prowadzonej przez Igora Milicicia była to 21 wygrana w tym sezonie.

W pierwszej kwarcie grę gospodarzy napędzał amerykański duet strzelców: James Washington (7 pkt.) oraz Joe Thomasson (4). Grę Rottweilerów napędzali natomiast: Chase Simon (8) oraz Josip Sobin (6). Po pierwszych 10 minutach mistrzowie Polski prowadzili w Lublinie 20:18.

Pierwsze akcje drugiej kwarty należały do zawodników Igora Milicicia. Sześć punktów z rzędu zanotował Aaron Broussard, dzięki czemu goście odskoczyli na osiem oczek (26:18). Oprócz Amerykanina punktowali także: Szymon Szewczyk, Ivan Almeida czy Aleksander Czyż. Na przerwę koszykarze Anwilu schodzili z 18-punktową zaliczką (46:28).

Po zmianie stron oba zespoły przypomniały sobie, że potrafią trafiać z dystansu. Dla gospodarzy celnie strzelał Marcin Dutkiewicz. Włocławianie nie byli dłużni - "trójki" dla Rottweilerów zanotowali Simon oraz Almeida. Koszykarze Startu odrobili osiem punktów i po 30 minutach meczu było 68:58 dla Anwilu.

Ostatnia odsłona spotkania należała do przyjezdnych. Skuteczne akcje Jarosława Zyskowskiego i Michała Ignerskiego pozwoliły Anwilowi odzyskać kontrolę na meczem. Ostatecznie Rottweilery pokonały TBV Start 88:70.

Dla ekipy z Włocławka było to 21 zwycięstwo w Energa Basket Lidze. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego (28.04) Anwil podejmie w Hali Mistrzów Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.

TBV Start Lublin - Anwil Włocławek 70:88 (18:20, 10:26, 30:22, 12:20)

TBV Start: Borowski 17, Dutkiewicz 13, Washington 11, Dziemba 8, Gaddefors 5, Szymański 5, Thomasson 5, Upson 3, Gospodarek 3, Pelczar 0, Mirković 0.

Anwil: Simon 24, Broussard 13, Ignerski 12, Sobin 10, Czyż 6, Almeida 6, Szewczyk 6, Zyskowski 5, Lichodiej 4, Łączyński 2, Wadowski 0.