Stal pokonana! Anwil z przewagą parkietu przed fazą play-off. Pierwsze mecze już...

19:43, 28.04.2019 N.S Aktualizacja: 19:37, 02.05.2019
Skomentuj W meczu ze Stalą z dobrej strony pokazał się Michał Ignerski. Fot. Natalia Seklecka W meczu ze Stalą z dobrej strony pokazał się Michał Ignerski. Fot. Natalia Seklecka

Anwil Włocławek pokonał Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski i obronił czwarte miejsce przed fazą play-off. Dwa pierwsze starcia Rottweilery rozegrają z ekipą Wojciecha Kamińskiego 2 i 4 maja.

Mecz o przewagę parkietu w ćwierćfinale rozpoczął się od serii niecelnych rzutów obu zespołów. Kosz odczarował dopiero Ivan Almeida, który zdobył 10 punktów z rzędu. Po imponującej serii Kabowerdeńczyka trener Wojciech Kamiński poprosił o czas. Pierwsze punkty dla gości padły po grubo czterech minutach. Ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego w końcu stanęła na nogi i po pierwszej kwarcie było 20:15 dla Anwilu.

Druga odsłona meczu była bardzo wyrównana. Na skuteczne akcje Walerija Lichodieja dwiema celnymi "trójkami" odpowiedział Casper Ware. W tym fragmencie punktowali także Szymon Szewczyk i Kamil Łączyński (dla Anwilu) oraz Przemysław Żołnierewicz (dla Stali). Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 40:36 dla gospodarzy.

Po zmianie stron włocławskiej publiczności przypomniał się Michał Chyliński. Dla Rottweilerów punktowali natomiast Chase Simon oraz Almeida. Warto odnotować, że po długiej przerwie spowodowanej kontuzją na parkiecie zameldował się Michał Michalak. Po 30 minutach gry Anwil prowadził ze Stalą 63:55.

Na początku czwartej kwarty mistrzowie Polski podkręcili tempo i udowodnili, że chcą zakończyć sezon zasadniczy na czwartym miejscu. Dobrą formę strzelecką potwierdził Michał Ignerski. Po jego "trójkach" Anwil prowadził już 77:59. W ostatnich fragmentach meczu gospodarze spuścili nieco z tonu i ostatecznie pokonali ekipę z Ostrowa Wielkopolskiego 84:78.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski będzie rywalem Anwilu Włocławek w ćwierćfinale fazy play-off. Mecze w Hali Mistrzów zaplanowano na 2 i 4 maja.

Anwil Włocławek - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 84:78 (20:15, 20:21, 23:19, 21:23)

Anwil: Almeida 19, Lichodiej 14, Ignerski 10, Łączyński 9, Broussard 8, Szewczyk 8, Zyskowski 6, Simon 5, Michalak 3, Piątek 2, Czyż 0, Wadowski 0.

Stal: Ware 13, Żolnierewicz 12, Chyliński 10, Scott 9, Nowakowski 9, King 8, Kowalenko 7, Maraz 6, Szymkiewicz 4, Jaramaz 0, Kostrzewski 0.