Anwil znów górą! Od półfinału dzieli go tylko jedna wygrana. Kolejny mecz już...

14:44, 04.05.2019 N.S Aktualizacja: 15:48, 04.05.2019
Skomentuj Na pcozątku czwartej kwarty świetnie zaprezentował się Jarosław Zyskowski. Fot. Natalia Seklecka Na pcozątku czwartej kwarty świetnie zaprezentował się Jarosław Zyskowski. Fot. Natalia Seklecka

Drugi mecz ćwierćfinału play-off zaczął się dominacją gości, jednak ostatecznie to gospodarze okazali się lepsi. Anwil ponownie pokonał Arged BMSlam Stal i prowadzi w serii 2:0. Do awansu brakuje mu już tylko jednego zwycięstwa.

Drugi mecz serii rozpoczął się od zaciętej, nieustępliwej walki "kosz za kosz". Na celne rzuty za trzy Ivana Almeidy i Chase'a Simona odpowiedzieli Casper Ware oraz dobrze znany we Włocławku Michał Chyliński. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili w Hali Mistrzów 21:17.

Pierwsze akcje drugiej odsłony należały do Aarona Broussarda, jednak po udanych akcjach Ivana Marasa, Mateusza Kostrzewskiwgo, Ware'a i Chylińskiego było 31:22 dla przyjezdnych. Anwil stanął na nogi i jeszcze przed przerwą odrobił straty. Do szatni zespoły schodziły przy stanie 35:36.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od udanych akcji Ware'a, jednak ta odsłona należała do Rottweilerów. Dzięki udanym akcjom Walerija Lichodieja, a także Simona, Broussarda i Almeidy gospodarze wypracowali 10 punktową zaliczkę. Po 30 minutach meczu Anwil prowadził ze Stalą 64:54.

Ostatnią kwartę Anwil zaczął od dalszego powiększania przewagi. Po kilku udanych akcjach, w których punktował przede wszystkim Jarosław Zyskowski (zdobył w tej części meczu wszystkie ze swoich 11 "oczek"), gospodarze prowadzili już 17 punktami (80:63). W drugiej części tej odsłony zespół Wojciecha Kamińskiego zdołał jednak odrobić część strat. Ostatecznie mecz zakończył się dla Rottweilerów zwycięstwem 86:78.

Teraz rywalizacja ćwierćfinałowa przeniesie się do hali Arged BMSlam Stali. Mecz nr 3 zaplanowano na 7 maja. Jeśli Rottweilery nie zdołają go wygrać, dwa dni później zostanie rozegrane czwarte spotkanie. W przypadku dwóch zwycięstw gospodarzy piąty, decydujący mecz zostanie rozegrany w Hali Mistrzów 12 maja.

Anwil Włocławek Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 86:78 (17:21, 18:15, 29:18, 22:24)

Anwil: Simon 23, Broussard 20, Almeida 15, Lichodiej 12, Zyskowski 11, Ignerski 3, Szewczyk 2, Łączyński 0, Michalak 0.

Stal: Chyliński 21, Ware 17, Kostrzewski 16, Maras 14, Nowskowski 5, Jaramaz 3, King 2, Kowalenko 0, Żołnierewicz 0, Scott 0, Łukasiak 0, Szymkiewicz 0.