Rottweilery w opałach. Przegrywają w półfinale z Arką już 0:2. Czy wygrają we Włocławku?

22:24, 18.05.2019 N.S Aktualizacja: 22:31, 18.05.2019
Skomentuj Drugi mecz półfinału od początku był bardzo zacięty. Fot. Natalia Seklecka Drugi mecz półfinału od początku był bardzo zacięty. Fot. Natalia Seklecka

Tego kibice Anwilu się nie spodziewali. Arka wygrała drugi mecz i w półfinale prowadzi już 2:0. Jeśli Rottweilery chcą awansować do finału, muszą wygrać trzy mecze z rzędu. Pierwszy już we wtorek (21.05.) w Hali Mistrzów.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Bartłomiej Wołoszyn. W pierwszych minutach dla Arki punktowali także m.in. Josh Bostic, James Florence i Robert Upshaw. Goście odpowiedzieli skutecznymi akcjami Ivana Almeidy, Kamila Łączyńskiego, Chase'a Simona oraz Michała Ignerskiego. Po pierwszych 10 minutach Anwil prowadził w Gdyni 20:16.

W drugiej części spotkania koszykarze Anwilu długo nie mogli zdobyć punktów. Dopiero po ponad pięciu minutach strzelecką niemoc przełamał Walerij Lichodiej. Szczęśliwie dla zespołu z Włocławka niewiele lepiej w ataku prezentowali się podopieczni Przemysława Frasunkiewicza. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 32:30.

[ZT]33997[/ZT]

Na początku drugiej połowy uaktywnił się Lichodiej. Rosjanin zdobył dla Anwilu dziewięć punktów z rzędu. Poza tym obydwa zespoły w dalszym ciągu miały spore problemy ze skutecznym kończeniem akcji ofensywnych. Po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 50:50.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od popisów strzeleckich Marcusa Ginyarda. Były gracz Anwilu, Stelmetu i Czarnych zanotował osiem punktów z rzędu. Na pierwsze punkty Anwilu w tej części kibice czekali blisko cztery minuty. Arka nie pozwoliła jednak zespołowi z Włocławka odrobić strat i już do końca utrzymywała przewagę, a nawet sukcesywnie ją powiększała. Ostatecznie wygrała 78:65.

W serii półfinałowej jest 2:0. Teraz rywalizacja przeniesie się do Włocławka. Trzeci mecz zaplanowano na wtorek (21.05.), na godz. 17:45. Jeśli Anwil wygra na własnym parkiecie, dwa dni później w Hali Mistrzów zostanie rozegrany mecz nr 4.

Arka Gdynia - Anwil Włocławek (16:20, 16:10, 18:20, 28:15)

Arka: Florence 16, Wołoszyn 14, Bostic 14, Ginyard 12, Ponitka 7, Upshaw 6, Wyka 4, Szubarga 3, Łapeta 2, Dulkys 0, Garbacz 0.

Anwil: Lichodiej 12, Simon 11, Łączyński11, Almeida 9, Ignerski 9, Zyskowski 5, Broussard 4, Michalak 3, Szewczyk 1.

Czy Anwil awansuje do finału?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: