Arka Gdynia nareszcie pokonana! Seria półfinałowa trwa. Kolejny mecz już w czwartek

19:47, 21.05.2019 N.S Aktualizacja: 16:25, 22.05.2019
Skomentuj Jednym z najlepszych strzelców Anwilu był Aaron Broussard. Fot. Natalia Seklecka Jednym z najlepszych strzelców Anwilu był Aaron Broussard. Fot. Natalia Seklecka

Marzenia kibiców z Włocławka stały się rzeczywistością. Włocławskie Rottweilery pokonały Arkę Gdynia i przedłużyły półfinałowa rywalizację. Przegrywają już tylko 1:2. Szansa na wyrównanie już w czwartek (23.05.).

Wynik otworzył rzutem za trzy Walerij Lichodiej. Arka odpowiedziała natomiast „trójkami” Josha Bostica, Bartłomieja Wołoszyna i Jamesa Florence'a. Walka była jednak wyrównana. Pod koniec pierwszej kwarty świetnie zaprezentował się Szymon Szewczyk, który zanotował dwie „trójki” i dołożył do tego rzut za dwa punkty. Po pierwszych 10 minutach Anwil przegrywał 21:24.

Początek drugiej odsłony był wyrównany, ale jej druga część zdecydowanie należała do gospodarzy. Rottweilery wypracowały nawet 11-punktowe prowadzenie. Ostatecznie na przerwę schodziły, prowadząc 45:36.

W pierwszych minutach drugiej połowy włocławianie oddali zespołowi z Gdyni inicjatywę i stracili sporą część wcześniejszej zaliczki. W końcówce zdołali jednak ponownie odskoczyć i po 30 minutach było 65:57.

Czwarta kwarta przyniosła wiele emocji, ponieważ Arka ponownie zdołała odrobić niemal całą stratę do Anwilu. W połowie tej części spotkania gospodarze prowadzili już tylko 71:69. Od tego momentu walka była bardzo zacięta i wyrównana. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej koszykarze Igora Milicicia. Anwil pokonał Arkę 87:79.

W serii finałowej Anwil przegrywa 1:2. Kolejny mecz w Hali Mistrzów zostanie rozegrany w czwartek (23.05.), o godz. 17:45. Jeśli ekipa Rottweilerów go wygra i wyrówna wynik półfinałowej rywalizacji, ostatni, piąty mecz odbędzie się w Gdyni 26 maja.

Anwil Włocławek – Arka Gdynia 87:79 (21:24, 24:12, 20:21, 22:22)

Anwil: Broussard 16, Lichodiej 14, Zyskowski 16, Almeida 13, Simon 11, Szewczyk 11, Ignerski 4, Łączyński 2, Michalak 0.

Arka: Florence 21, Bostic 19, Wołoszyn 10, Ginyard 10, Dulkys 8, Wyka 3, Szubarga 3, Łapera 2, Upshaw 2, Ponitka 1.