Wielkie emocje w Toruniu! Anwil walczył do samego końca, ale Twarde Pierniki nie dały...

19:38, 30.05.2019 N.S Aktualizacja: 13:34, 31.05.2019
Skomentuj W Toruniu nie zabrakło tłumu włocłąwskich kibiców. Fot. Tomasz Kwasek W Toruniu nie zabrakło tłumu włocłąwskich kibiców. Fot. Tomasz Kwasek

Początek serii finałowej nie ułożył się pomyślnie dla koszykarzy Anwilu Włocławek. Po dobrym początku meczu, w drugiej połowie oddali pole rywalom i przegrali 96:89. Szansa na rewanż już w sobotę (01.06.).

Pierwsza połowa była wyrównana, jednak to goście utrzymywali przez większość czasu niewielką przewagę. Ekipa z Włocławka grała zespołowo, ale zdecydowanym liderem był Chase Simon, który zdobył w tej części spotkania 18 punktów. Na przerwę Anwil schodził z czteropunktową zaliczką (50:46).

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Koszykarze z Torunia zdołali odskoczyć Anwilowi na kilka oczek i długo utrzymywali przewagę. Dopiero w połowie czwartej kwarty Rottweilery dogoniły rywali. Po chwili Twarde Pierniki ponownie odskoczyły. Goście do samego końca próbowali gonić rywali, ale rozpędzeni torunianie nie dali im szans na wygraną.

W serii 1:0 prowadzi Polski Cukier Toruń. Drugi mecz finału już w sobotę (01.06.) o godz. 18:00.

Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek (19:23, 27:27, 25:17, 25:22)

Cukier: Diduszko 16, Gruszecki 18, Kulig 15, Mbodj 11, Cel 10, Śnieg 10, Lowery 6, Umeh 4, Sulima 4, Wiśniewski 2.

Anwil: Simon 28, Broussard 16, Zyskowski 10, Almeida 9, Lichodiej 9, Łączyński 8, Michalak 3, Ignerski 2, Szewczyk 2, Wadowski 2.