Wielkie emocje w Hali Mistrzów! Końcówka była dramatyczna, ale ostatecznie wygrał...

14:42, 26.10.2019 N.S. Aktualizacja: 16:08, 26.10.2019
Skomentuj Fot. DDWloclawek.pl Fot. DDWloclawek.pl

Anwil Włocławek przegrał pierwszy mecz w Energa Basket Lidze. Po dramatycznej końcówce Rottweilery uległy Treflowi Sopot.

Początek meczu był wyrównany, ale pod koniec pierwszej kwarty Anwil wyszedł na prowadzenie (24:19). W drugiej odsłonię Rottweilery zdecydowanie wiodły prym, a kibiców efektownymi akcjami cieszyli Tony Wroten i Chris Dowe. Po 20 minutach gry było już 53:37 dla gospodarzy.

Po zmianie stron goście z Pomorza starali się odrobić straty. Ostatecznie w trzeciej kwarcie "urwali" Anwilowi dwa oczka. Po 30 minutach gry było 73:59. Również w czwartej kwarcie Trefl nie odpuszczał. Na nieco ponad minutę przed końcem - po trzech takich samych akcjach i rzucie wolnym Łukasza Kolendy - przewaga Anwilu stopniała do dwóch punktów (84:82). Chwilę później, po rzutach wolnych tego samego zawodnika na tablicy wyników widniał remis. W ostatnich sekundach koszykarze Anwilu nie zdołali zakończyć swojej akcji rzutem. Wroten faulował natomiast niesportowo Kolendę, który rzutami wolnymi zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo. Anwil przegrał 84:86.

Najlepszym zawodnikiem włocławskiego zespołu był Tony Wroten, który zakończył spotkanie z 16 punktami. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowali także Chris Dowe (14) i Michał Sokołowski (13).

Po pięciu kolejkach Anwil ma w polskiej ekstraklasie bilans 4:1. Najbliższa ligowa potyczka - wyjazdowy mecz ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra - czeka zespół Igora Milicicia 3 listopada. Wcześniej, bo już we wtorek (29 października) włocławski zespół podejmie w ramach Basketball Champions League zespół Elan Béarnais Pau Lacq Orthez. Przypomnijmy, że Anwil przegrał w Lidze Mistrzów obydwa dotychczasowe spotkania (z Rastą Vechta i San Palbo Burgos)

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 84:86 (24:19, 29:19, 20:22, 11:27)

Anwil: Wroten 16, Dowe 14, Sokołowski 13, Karolak 10, Freimanis 9, Sulima 7, Simon 6, Milovanović 4, Szewczyk 5.

Trefl: Leończyk 19, Foulland 18, Ł. Kolenda 16, Ayers 13, Medlock 8, M. Kolenda 5, Kowalenko 3, Kupisz 1, Kamiński 0.

komentarz(34)

nie fannie fan

21 3

RZECZYWISCIE TRZEBA BYĆ MISTRZEM! 14:58, 26.10.2019

Co to byloCo to bylo

39 3

Koncowka nie byla dramatyczna,tylko fatalna w wykonaniu anwilu, a rewelecyjna w wykonaniu trefla. Za taka gre druzyna anwilu powinna otrzymac wysokie kary. Pozdrawiam. 14:59, 26.10.2019

Kaka 07Kaka 07

34 5

Cwaniaczku Arkadiuszu Lewandowski jako kibic domagam się kar finansowych dla trenerów i reszty tej bandy!! 14:59, 26.10.2019

michumichu

36 1

Pora na zmiany i przemyślenia.Gwiazdy odesłać i sprowadzić pracowitych graczy .Anwil bez gwiazd błyszczał,a teraz jesteśmy wyśmiewani w całej Polsce 15:00, 26.10.2019

KIBIC nie chorągiewaKIBIC nie chorągiewa

17 13

REANIMOWAĆ Kujawiak Włocławek i wpompować kasę z Anwilu a włocławia niech buja się ze stadionu OSIR na Szopena grać u siebie w okręgówce albo niech łks im wypożycza stadion w zamian niech im udostępniają nasze dżesiki ... 15:02, 26.10.2019

misyrz13misyrz13

4 8

Jaki Ty jesteś tę... A OSiR to kogo jest Twój buraku
Zapamiętaj sobie najgorszy klub na świecie w całej Polsce i w Europie to Anwil Włocławek ???? 17:51, 26.10.2019

Brawo kibicieBrawo kibicie

39 2

Po zakonczonym meczu kibice wygwizdali zawodnikow, a zawodnikom z Sopotu naleza sie wielkie brawa ? 15:06, 26.10.2019

StiviStivi

41 1

Ale Anwil dał pokaz lenistwa na boisku ! Wstyd na całą Polskę ! 15:06, 26.10.2019

Odpowiedzi:2

RytoRyto

10 2

W końcówce jakiś kmiotek z Ełku wykończył gwiazdy warte ponoć grubą kasę!!!Wypad do USA.... 16:39, 26.10.2019

Te, ze "zrytą&qTe, ze "zrytą&q

0 1

Do "kmiotka z Ełku", takie osobistości jak ty, powinny zwracać się "Proszę Szanownego Pana". 07:16, 28.10.2019

PioterPioter

32 1

I tylko kibiców żal.Anwil w głębokim kryzysie!!!
15:17, 26.10.2019

Viki P.Viki P.

24 6

Wszyscy byli zawodnicy Anwilu brylują w swoich nowych drużynach. Nabrali doświadczenia, umiejętności i to procentuje. Szkoda ,że zostali tak potraktowani przez trenera i kierownictwo klubu. Stara prawda się sprawdziła po raz kolejny. Drużynę mistrza się wzmacnia a nie zwalnia 90 % zespołu. Trzeba było dać im podwyżki bo zasłużyli a i było z czego. A teraz zamiast zaszczytów będziemy łykać gorycz porażki. Ciekawe ile jeszcze czeka nas przegranych zanim nastąpi zmiana trenera bo to chyba jest oczywiste. 15:26, 26.10.2019

Tak byloTak bylo

24 0

Sopot zagral ostatnie 5 minut tak jak anwil gral w zeszlym sezonie 15:32, 26.10.2019

Wiesiek paletaWiesiek paleta

16 1

Ale kurs siadł au.!! 15:42, 26.10.2019

RumunRumun

25 4

To jest tak jak sie pozbywa sprawdzonych i walecznych zawodnikow laczka sobin zyskowski itp.a sprowadza sie drogich nygusow .Co na to rezydent dumny jak paw ktory doklada im kase z budzetu miasta WSTYD i HANBA 15:43, 26.10.2019

TAKiś mądryTAKiś mądry

4 1

A jak taki sprawdzony podbija cenę X2 16:24, 26.10.2019

RetoReto

19 0

Nie było pozbywać się Łączyńskiego Almeidy Sobina...to co dziś pokazali to za to powinni być ukarani finansowo na czele z tym co ciągle mówi o grze z jajami...Wstyd na całą Polskę.

22 0

zupełny brak zaangażowania w grę tylko indywidualne popisy i nic więcej 16:34, 26.10.2019

BoloBolo

19 1

To co się wyprawia to ludzkie pojęcie przechodzi o meczu i zaangażowaniu nic nie będę bo wszyscy już wszystko napisali ale jeżeli zawodnicy zaczynają pyskówki z kibicami i na tt piszą zamknij się to gruba przesada no i dzisiejsze zachowanie nr.5 siadając na ławce zbliżenie tv a pan NBA odpycha swojego współpracownika który podaje mu wodę i ręcznik zero szacunku totalne dno 17:15, 26.10.2019

yuloyulo

14 1

gwiazdeczki grac aby sie nie spocic płaccie im wiecej brak gry zespołowej 19:13, 26.10.2019

HaHa

15 0

Wiecie co? Od dzisiaj to nie są już Rottweilery, to są... Ratlerki!!! Ha ha ha ha ha 19:24, 26.10.2019

14 0

Dramatyczna to była gra Anwilu nie tyle końcówka meczu. Ledwo wygrali w Warszawie i Bydgoszczy. Słaba obrona, indywidualne popisy i jeszcze chamskie zachowanie niektórych graczy. Dno i jeszcze raz dno. 20:35, 26.10.2019

StonkaStonka

9 1

Ale boli? Daliśmy się podpuścić kontraktami na papierze i balonik rósł i rósł. Ceny karnetów poszły bajońsko w górę. Marketingowe mistrzostwo Polski. Teraz sportowo czy też szkoleniowo lub co gorsza mentalnie coś nie trybi. I to za jakie pieniądze!! Kto się czuje po prostu wku..ony(zwracam uwagę , że tu są dwie a nie trzy kropki czyli moc jest niższa)? 22:05, 26.10.2019

koszkosz

8 2

Mieli przegrać, to przegrali, a że w taki dziwny sposób to o czymś może świadczyć. Może to był jakiś protest. 23:40, 26.10.2019

EmilEmil

6 3

Almeida jest wolnym zawodnikiem więc... 07:55, 27.10.2019

AlmeidaAlmeida

2 2

No to ściągnijcie go spowrotem. Zrzućcie się na kontrakt tak jak w zeszłym roku i biedny Almejdzina wróci jak pies z podkulonym ogonem a cała Polska będzie sie znowu śmiała. 13:47, 27.10.2019

pkppkp

8 1

Nic się nie stało chłopacy nic się nie stało...... tylko kasę oddajcie bo nawet minimum nie wykonane.
Pozdrowienia......... 09:03, 27.10.2019

KsioncKsionc

5 3

Ale o co chodzi? Chcecie 1 miejsce przed play-off? Ale po co to komu? 2 mistrzostwa zdobyte bez tego. W play-off się sprężą i tak każdego ograją. 10:33, 27.10.2019

RumunRumun

6 0

Dlaczego trener pozbyl sie sprawdzonych zawodnikow gdzie w innych klubach kontraktuje sie 2 lub maks.3nowych zawodnikow tym bardziej ze byli to zawodnicy zzyci z klubem i wielka haryzma to wielki i niewybaczlny blad trenerze 13:10, 27.10.2019