Starcie gigantów w Hali Mistrzów! Walka toczyła się do samego końca! Ostatecznie górą był zespół

21:45, 15.01.2020 N.S. Aktualizacja: 16:48, 16.01.2020
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

To było prawdziwe starcie gigantów. Anwil Włocławek postawił Hapoelowi Jerozolima twarde warunki i kibice mogli oglądać emocjonujące widowisko. Do pełni szczęścia zabrakło tylko wygranej Rottweilerów.

Już w pierwszej akcji mistrzowie Polski zdobyli punkty. Z dystansu trafił Ricky Ledo. Na trójkę Amerykanina tym samym odpowiedzieli James Feldeine oraz Tamir Blatt. W pierwszej kwarcie w ekipie z Włocławka z dobrej strony zaprezentowali się także Rolands Freimanis i Shawn Jones. W zespole gości wyróżniał się John Holland, który trzykrotnie trafił za trzy. Po 10 minutach Anwil prowadził z Hapoelem 30:27.

Początek drugiej odsłony należał do Rottweilerów. Po udanych akcjach Tonego Wrotena, Krzysztofa Sulimy oraz Freimanisa podopieczni Igora Milicicia wypracowali ośmiopunktową zaliczkę (38:30). Druga kwarta zdecydowanie należała do Wrotena, który zanotował 10 punktów. Tyle samo do swojego konta dopisał Holland. Na przerwę Anwil schodził, prowadząc 58:54.

Na początku drugiej połowy, podobnie jak na początku meczu, celną "trójką" popisał się Ledo. Później inicjatywę przejęli podopieczni Davida-Odeda Kattache. Po udanych akcjach Tashawna Thomasa i J'Covana Browna goście wypracowali kilkupunktową zaliczkę (61:68). Rottweilery ruszyły do odrabiania strat. Dla Anwilu punktowali Jones, Wroten, a także Chris Dowe. Po 30 minutach było 76:75 dla gospodarzy.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od celnych rzutów z dystansu w wykonaniu Anwilu. Na trójki Szymona Szewczyka i Wrotena, skutecznymi akcjami odpowiedział Feldeine. Publiczność w Hali Mistrzów ucieszył efektowny wsad Wrotena. Żadna ze stron nie dawała za wygraną. Na niespełna trzy minuty do końca spotkania Anwil prowadził tylko 94:93. W decydujących fragmentach meczu więcej zimnej krwi zachowali goście i to oni wygrali 107:102.

Już w sobotę (18 stycznia) Anwil Włocławek podejmie w Hali Mistrzów Legię Warszawa. Najbliższe spotkanie w Basketball Champions League Rottweilery rozegrają na wyjeździe 21 stycznia. Ich rywalem będzie Telenet Giants Antwerpia.

Anwil Włocławek - Hapoel Bank Yahav Jerozolima 102:107 (30:27, 28:27, 18:21, 26:32)

Anwil: Wroten 28, Ledo 21, Freimanis 15, Jones 18, Dowe 10, Szewczyk 5, Sokołowski 3, Sulima 2, Karolak 0.

Hapoel: Holland 25, Feldeine 23, Thomas 23, Brown 21, Blatt 5, Braimoh 7, Kupsas 2, Zalmanson 1, Levi 0.