Pogrom w Hali Mistrzów! Taki Anwil chce się oglądać bez końca. Stołeczna Legia nie miała szans

19:26, 18.01.2020 N.S. Aktualizacja: 19:34, 18.01.2020
Skomentuj Wiele emocji przyniósł podkoszowy pojecynej Shawna Jonesa i Milana Milovanovicia. Fot. Natalia Seklecka Wiele emocji przyniósł podkoszowy pojecynej Shawna Jonesa i Milana Milovanovicia. Fot. Natalia Seklecka

Zaczęło się nerwowo, ale z każdą minutą było coraz lepiej. Koszykarze Anwilu Włocławek ucieszyli kibiców widowiskową grą i kolejnym ligowym zwycięstwem. Pokonali Legię Warszawa 105:79.

Początek meczu był dość nerwowy. Koszykarze Legii dobrze weszli w mecz i po dwóch minutach prowadzili 8:1. Rottweilery szybko odrobiły straty i do końca pierwszej kwarty walka była bardzo wyrównana. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła i Anwil zdecydowanie odskoczył rywalom. Na przerwę zespół Igora Milicicia schodził, prowadząc 50:39.

Po zmianie stron gra toczyła się pod dyktando Anwilu. W trzeciej kwarcie jego przewaga wzrosła do nawet 24 punktów (81:57). W czwartej kwarcie gospodarze utrzymywali bezpieczne prowadzenie. Ostatecznie pokonali Legię

Najlepszym strzelcem Anwilu był Ricky Ledo, który zakończył spotkanie z 16 punktami na koncie. Dwucyfrowe zdobycze zanotowali także Shawn Jones (15), Krzysztof Sulima (11), Jakub Karolak (15) i Chris Dowe (10). Swoje pierwsze punkty w barwach Anwilu zaliczył także Oliwier Bednarek, który w końcówce ucieszył kibiców celną "trójką".

Kolejnym ligowym rywalem Anwilu będzie Spójnia Stargard. Włocławski zespół podejmie ją 25 stycznia. Wcześniej (21 stycznia), w ramach koszykarskiej Ligi Mistrzów, zagra na wyjeździe z Telenetem Giants Antwerpia.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79 (25:23, 25:16, 31:18, 24:22)

Anwil: Ledo 16, Jones 15, Karolak 15, Sulima 11, Dowe 10, Wadowski 8, Wroten 8, Szewczyk 8, Sokołowski 7, Freimanis 4, Bednarek 3, Piątek 0.

Legia: Michalak 30, Milovanović 18, Pinder 11, Kowalczyk 10, Dukes 4, Linowski 3, Sadowski 2, Matczak 1, Kuźkow 0, Nizioł 0, Nowerski 0.