To już 19. porażka w sezonie. Anwil Włocławek przegrywa z ekipą z Radomia. Zawiodła skuteczność z dystansu?

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 21:10, 13.03.2021 . Aktualizacja: 21:20, 13.03.2021
Skomentuj Fot. Michał Osiecki Fot. Michał Osiecki

Anwil Włocławek przegrał 19. mecz w tym sezonie. Rottweilery uległy na wyjeździe ekipie HydroTruck Radom. Powodem porażki mogła być tym razem katastrofalna skuteczność w rzutach z dystansu.

Po kilkudniowej przerwie Anwil Włocławek zmierzył się na wyjeździe z Hydrotruckiem Radom.

Zespół Przemysława Frasunkiewicza przystąpił do spotkania w osłabieniu. Zabrakło kontuzjowanych: Andrzeja Pluty, Ivana Almeidy i Shawna Jonesa.

Pierwsza połowa spotkania była z początku wyrównana. Pierwszą kwartę włocławianie przegrali co prawda różnicą dwóch punktów, ale znakomicie prezentował się Ivica Radić. Po wznowieniu do głosu doszli jednak gospodarze, którzy w pewnym momencie wypracowali sobie nawet trzynaście punktów przewagi.

Początek drugiej połowy to nieco lepsza gra włocławian, która niestety nie przyniosła efektów w postaci większych zdobyczy punktowych. Przed ostatnią kwartą gracze Frasunkiewicza wciąż przegrywali.

Ostatecznie Anwil Włocławek przegrał jednak 64:70.

Najlepszym strzelcem Anwilu Włocławek był Kyndal Dykes, który zdobył 18 punktów. Ivica Radić rzucił z kolei 15 "oczek" i zanotował jednocześnie 14 zbiórek.

Przed końcem sezonu zasadniczego Anwil Włocławek ma do rozgrania jeszcze dwa mecze wyjazdowe. Najbliższym rywalem Rottweilerów będzie Asseco Arka Gdynia.

Hydrotruck Radom - Anwil Włocławek 70:64 (21:19, 22:13, 13:13, 14:19)

Hydrotruck: Griffin 18, Hinds 17, Stumbris 13, Prahl 8, Ostojić 7, Zalewski 4, Wall 3,

Anwil: Dykes 18, Radić 15, Jerrels 7, Zamojski 7, Washington 6, Mielczarek 6, Janiak 3, Tomaszewski 2, Komenda 0,

komentarz(27)

SławomirSławomir

43 7

Przyczyną każdej z porażek w tym sezonie było rozwalenie wszystkiego co przez ostatnie lata budował Igor Milicić. 21:42, 13.03.2021

Odpowiedzi:2

AntybushAntybush

13 12

Czyli niby czego? Mix składem co sezon? Czy zero wspierania juniorów? 22:41, 13.03.2021

Do powyżejDo powyżej

12 6

Dwa mistrzostwa Polski mówią same za siebie. Kontrowersje też były ale wyniki także a nie takie dno jak teraz. 22:42, 13.03.2021

👍👍

28 4

Świetny pokaz umiejętności koszykarskich w naszej drużynie. Myślę, że mogą już konkurować z zespołem z trójki z kropką przy Nowomiejskiej. 21:43, 13.03.2021

DDwloclDDwlocl

36 4

Kto płaci im jeszcze kase za te mecze,kto utrzymuje hale , kto jeszcze toleruje ten cały bur del??? WOJTKOWSKI!!! 21:56, 13.03.2021

cóż cóż

14 2

Prosiłem , pisałem maile do klubu aby Vidina wziąć. Nie posłuchali, wzięli Mihevca. 23:12, 13.03.2021

HolgejtHolgejt

21 1

Toż to nie Arka wina......ani Marka.....To mówi Jarząbek... pan co kawę pije w wiadomym miejscu 23:54, 13.03.2021

DoxiDoxi

34 4

Miasto rozłożył i koszykówkę taż....felczer z Lubrańca. 23:57, 13.03.2021

Tak będzie...Tak będzie...

32 0

Marek się wkur... i od przyszłego sezonu Anwil będzie grać w Lubrańcu.
06:45, 14.03.2021

TrykTryk

8 0

Na buraczanym klepisku w piłkę z gnojowicy 09:05, 14.03.2021

. .

9 8

Bo nasz anwil najlepszy w Polsce jest najlepszy w Polsce jest. 06:58, 14.03.2021

Na koszykowke NIE byl
Pozdrawiam wszystkich klepiacych sie jeszcze niedawno z markiem po plecach i zycze duzo zdrowia. 07:59, 14.03.2021

MatiMati

15 0

Aż żal patrzeć. 08:03, 14.03.2021

PO CO PO CO

22 2

Wszystko się posypało jak menager z Lubrańca ze swoim doradcą o takiej samej fryzurze zaczął ogłaszać się zbawca koszykowki w mieście 09:20, 14.03.2021

kibic1947kibic1947

10 2

Trzymajcie dalej Lewandowskiego w Anwilu a Anwil przestanie istnieć.Czas a Wojtkowski ruszył dupę i zrobił porządek 09:20, 14.03.2021

FryzjerekFryzjerek

17 1

No i co kasa się skończyła i na ma za co kupować dalej wyników, czy jak? Może już po prostu nikt nie chce z Wami gadać. Definitywny koniec pseudo zespołu koszykówki we Włocławku. Tak było zawsze, ale były jakieś układy, że jakieś tam wyniki były. Patrząc przez pryzmat ostatnich 15 lat. Jeszcze chwila i może się okaże, że za wyniki w kosza też odpowiada jakiś fryzjer. Czytając komentarze w ostatnich sezonach winę za porażki ponosili sędziowie co źle sędziowali. Nigdy mierni zawodnicy Anwilu, zawsze ktoś inny. A ten sezon jak??? Kto winny??? ŻENADA 🤣 09:26, 14.03.2021

KolgejKolgej

5 5

Wy się nie znacie. Tylko eksperci z Brzytwy mogą się wypowiadać o Anwilu.
Jeszcze jeden negatywny komentarz i wszystkim dam bana! 09:43, 14.03.2021

??????????????????

11 3

Czy ktoś pytał podatników o zgodę na finansowanie z ich podatków prywatnego klubu Anvil ? Jeśli nie to pieniądze należy zwrócić podatnikom ! 09:58, 14.03.2021

AdamskiAdamski

3 5

Nie ma we Włocławku takiego klubu jak ANVIL pajacu.!!! 10:27, 14.03.2021

ssssssss

12 0

Ja się nie dziwię, ze mamy taką drużynę jaką mamy. Zawodnicy nie dotrenowani, masa kontuzji i szukanie przez cały sezon zawodników, którzy będą grać. Wystarczy policzyć ilu zawodników przewinęło się przez Anwil w sezonie i nic więcej nie trzeba dodawać. Drużyna powinna być gotowa do gry długo przed sezonem. U nas ktoś sobie wymyślił, że zakontraktują zawodników tuż przed sezonem, bo po co ich wcześniej zatrudniać i płacić "za nic". Bzdura. Kompletowanie i zgrywanie zawodników na pozycjach to proces, którego nie da się pominąć. Cieszę się, że Anwil nie spadł z ligi, bo to byłoby nie do wybaczenia. 10:07, 14.03.2021

8 2

Jeśli przegrany jeszcze te dwa mecze, to dostaniemy od ligi puchar dla największych frajerów na wyjazdach.
Mam nadzieję, że pierwsi po puchar staną ci co tak się prężyli po medale. Wojtek i Kuku to o was mi chodzi. 13:14, 14.03.2021

anan

8 0

Wojtkowski myslał ze Zyro bedzie sponsorowac jego lans! 13:50, 14.03.2021

UlaUla

3 1

Nie piszcie źle o tych "gwiazdach" lepiej dajcie więcej kasy i nowe samochody - gdyby jeżdzili Maserati pewnie by się lepiej grało. DNO!!! 21:46, 15.03.2021

PolinaPolina

0 0

P...lisz jak potłuczona. W każdym klubie zawodnicy mają samochody z klubu. Zawiść niedojdy życiowej siedzącej przed monitorem - żalosne.
20:41, 20.03.2021