Była walka, cierpliwość, duże zaangażowanie oraz... kolejna porażka. Anwil odpada z rozgrywek FIBA

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 18:51, 24.03.2021 . Aktualizacja: 18:53, 24.03.2021
Skomentuj Fot. Michał Osiecki Fot. Michał Osiecki

Takiego Anwilu od wielu miesięcy oczekiwali włocławscy kibice. Był zapał, energia i zaciekłość i mało brakowało, a to przyniosłoby efekty. Ostatecznie jednak Anwil przegrał 81:86 i pożegnał się z rozgrywkami FIBA.

Anwil niezbyt dobrze rozpoczął mecz z Iraklisem Saloniki, ale z każdą minutą było coraz lepiej.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty podopieczni Przemysława Frasunkiewicza wyszli na prowadzenie. Zanotowali serię dwunastu punktów z rzędu, a dużą rolę w tym odegrał Artur Mielczarek. Determinacja w obronie sprawiała nawet, że pod koszem nie radził sobie rosły Kavvadas.

W drugiej kwarcie nadal dominowali włocławianie. Zespół ze stolicy Kujaw dobrze operował piłką. Zaskakująco dobrze grali Dykes, Washington i Jerells. Ich postawa sprawiła, że do szatni zespoły schodziły przy wyniku 30:38.

Po powrocie na boisko rywale odrobili kilka punktów, a Dykes zderzył się z rywalem i nabawił się kontuzji. Na pięć minut przed końcem trzeciej odsłony meczu rywale wyrównali, a chwilę później wyszli na prowadzenie. Dwa punkty Radicia i celna "trójka" Jerrelsa pozwała jednak optymistycznie patrzyć w przyszłość.

Mobilizująco na zespół podziałał też zapewne powrót Dykesa, który chwilę po wejściu na boisko zanotował asystę (trafienie Zamojskiego). Mimo to, widać było słabszą grę w obronie. Włocławianie w tej kwarcie pozwolili sobie rzucić aż 35 punktów.

W nieco ponad minutę Iraklis zbudował sobie dużą przewagę. Rywale trafiali "trójki". Nie mylili się też spod kosza i powiększali swoje prowadzenie. Siedem punktów było jednak wciąż stratą do odrobienia. Ostatecznie jednak Anwil przegrał 81:86 i pożegnał się z rozgrywkami FIBA.

Iraklis Saloniki: Anwil Włocławek 86:81 (15:19, 15:19, 35:23, 22:20)