Dziewięć minut kapitana Anwilu Włocławek w ostatnim meczu. Co ze zdrowiem Kamila Łączyńskiego?

13:30, 25.01.2022 M.O. Aktualizacja: 14:45, 25.01.2022
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

Na parkiecie w meczu ze Śląskiem Wrocław spędzić jedynie dziewięć minut. Resztę spotkania spędził na ławce rezerwowych z wyraźnym grymasem bólu. Czy uraz rozgrywającego jest poważny?

Kapitan Rottweilerów nie był w stanie pomóc zespołowi w "Świętej Wojnie".

Sprawę nieobecności na parkiecie podstawowego rozgrywającego skomentował trener włocławian Przemysław Frasunkiewicz.

- Nie mógł grać w drugiej połowie, a wiem, że gdyby mógł zagrać na jednej nodze, to by to zrobił

- powiedział podczas pomeczowej konferencji szkoleniowiec Anwilu.

Jak podaje serwis WP Sportowe Fakty, "u Łączyńskiego doszło do napięcia mięśniowego w dolnej części pleców". Przez to rozgrywający miał spore kłopoty z poruszaniem.

Problemy ze zdrowiem Łączyński miał również przed starciem z Eneą Zastalem BC Zielona Góra (2 stycznia). Wtedy jednak chodziło o skurcz pod łopatką.

- Padł na parkiet, nie ruszał się i myśleliśmy, że nie będzie dostępny do gry - tłumaczył trener, wtedy jednak ból szybko minął, a Łączyński zaliczył najlepszy wynik w karierze (zdobył 26 punktów).

Odpowiedź, na ile poważne problemy ze zdrowiem ma Łączyński mają dać szczegółowe badania.

Z Asseco Arką w sobotę

Zmienił się termin najbliższego spotkania z Asseco Arką Gdynia. Rottweilery pierwotnie miały zmierzyć się z rywalami w poniedziałek, 31 stycznia. Mecz w Hali Mistrzów odbędzie się dwa dni wcześniej.

Koszykarze na parkiet wybiegną w sobotę, 29 stycznia o godz. 17:30.

- Kupione do tej pory bilety oczywiście zachowują ważność. Przepraszamy jeśli z powodu zmiany kogoś nie może być na meczu - informuje Klub Koszykówki Włocławek.

W sprawie zwrotu biletów zakupionych przez Internet należy kontaktować się mailowo na [email protected]. W przypadku biletów zakupionych w Informacji Turystycznej kontaktować należy się pod adresem [email protected].