W weekend zdobyli pierwsze historyczne punkty w IV lidze. Lider Włocławek wygrywa w I meczu

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:00, 09.08.2017 .
Skomentuj W weekend wygrał Lider Włocławek, natomiast nic do powiedzenia w starciu ze spadkowiczem z III ligi miał Kujawiak Kowal. Fot. pixabay.com W weekend wygrał Lider Włocławek, natomiast nic do powiedzenia w starciu ze spadkowiczem z III ligi miał Kujawiak Kowal. Fot. pixabay.com

Wygrana i porażka to bilans spotkań dwóch drużyn piłkarskich z naszego regionu w I kolejce IV ligi. W weekend wygrał Lider Włocławek, natomiast nic do powiedzenia w starciu ze spadkowiczem z III ligi miał Kujawiak Kowal.

Zaplanowane na sobotę i niedzielę (5 i 6 sierpnia) spotkania inaugurujące rozgrywki IV ligi były okazją do sprawdzenia w jakiej formie są drużyny z Włocławka i okolic. Pierwszy mecz odbył się w Janikowie, gdzie miejscowa Unia podejmowała mistrza V ligi zeszłego sezonu – Lider Włocławek. Mecz poprowadził Sławomir Winiecki z Zamościa. Na pierwszego gola kibice czekali do 30. minuty. Wtedy też dobrym podaniem popisał się Łukasz Łazarski, a bramkę głową strzelił Tomasz Szablewski. W 40. minucie szansę na 2:0 zaprzepaścił Patryk Dudkiewiczktóry w dogodnej sytuacji spudłował. Do przerwy kibice oglądali ciekawy mecz, a piłkarze z Włocławka wygrywali 1:0. Równie ciekawa okazała się druga połowa spotkania. Najpierw w 62. minucie wyrównującą bramkę strzelił zawodnik Unii Janikowo Dawid Deresiewicz, a 9 minut później na prowadzenie swój zespół wyprowadził Łukasz Grube. Warta uwagi była przede wszystkim druga asysta Łukasza Łazarskiego. Do końca meczu piłkarze Lidera nie stracili już bramki i tym samym zapewnili sobie historyczne, pierwsze zwycięstwo w IV lidze.

W drugim meczu drużyn z naszego regionu - Kujawiak Kowal podejmował na własnym boisku spadkowicza z III ligi - Chemik Bydgoszcz. Spotkanie poprowadził Rafał Podlewski z Izdebna. Od początku wiadomo było, że spotkanie będzie dla Kujawiaka trudnym sprawdzianem. Drużyna z Bydgoszczy co prawda spadła z wyższej ligi, ale w ubiegłym sezonie niejednokrotnie prezentowała bardzo wysoki poziom. Pierwsza akcja bramkowa miała miejsce już w 4. minucie. W sytuacji sam na sam Maciejem Bednarskim nad bramką strzelił  Maciej Kot, który ostatecznie mecz skończył z dorobkiem 3 goli i okazał się bohaterem meczu. Strzelanie rozpoczął w 11. minucie, kolejne bramki dołożył w 19. i 44. W między czasie, w 32. minucie bramkę strzelił Robert Kawałek. Wynik chwilę po rozpoczęciu II połowy na 0:5 ustalił  Radosław Mik. Sobotnie i niedzielne mecze były przetarciem w IV lidze zespołów z naszego regionu. Następny mecz ligowy Kujawiak rozegra 12 sierpnia w Chełmży z miejscową Legią. Spotkanie będzie okazją do zrewanżowania się za pierwszą porażkę w sezonie.

Meczu ligowego nie rozegrały w I kolejce Orlęta Aleksandrów Kujawski, ponieważ z rozgrywek wycofała się Wda Świecie II, której miejsce zajął KS Sokół Radomin. W zamian za to zagrali mecz towarzyski z Lubienianką Lubień Kujawski. Wygrali 7:1 (3:0).