Zmienne szczęście włocławskich drużyn piłkarskich. Włocłavia zremisowała z Wisłą Płock!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 12:50, 09.08.2018 . Aktualizacja: 12:52, 10.08.2018
Skomentuj Fot. DDWłocławek Fot. DDWłocławek

Włocłavia Włocławek zakończyła przygotowania do zbliżającego się sezonu. W miniony weekend podopieczni Mirosława Kasińskiego rozegrali ostatni sparing, w którym zremisowali z Wisłą Płock 1:1.

W ramach przygotowań do występów w piłkarskiej IV lidze włocławianie rozegrali 5 meczów kontrolnych. Wygrali dwa spotkania: z Mazurem Gostynin i Polcalc Lubienianką Lubień Kujawski. W pozostałych spotkaniach Włocłavia remisowała z SP Zawiszą Bydgoszcz, LTP Lubanie. W niedzielnym spotkaniu zremisowała także z rezerwami Wisły Płock. Jedyną bramkę zdobył w 51. minucie Piotr Charzewski.

Sparingi rozgrywały także inne zespoły, które w zbliżającym się sezonie będą grać w IV lidze. Orlęta Aleksandrów Kujawski wygrały z Polcalc Lubienianką 5:0, a Kujawiak Lumac Kowal z Wichrem Wielgie 8:0.

[ZT]30347[/ZT]

Włocłavia rozgrywki ligowe rozpocznie w sobotę, 11 sierpnia. Nasza drużyna zagra przed własną publicznością z Unią Gniewkowo - zespołem, który w minionym sezonie, podobnie jak włocławski zespół, grał w V lidze.

Mecze kontrolne odbyła też Włocławska Akademia Piłkarska. Wilczyce zagrały w Bydgoszczy z zespołem z I ligi. Pierwszoligowa drużyna KP Bydgoszcz nie miała większych problemów z pokonaniem podopiecznych Jarosława Chwiałkowskiego. Wygrała 6:0, strzelając cztery gole do przerwy i dwa po przerwie.