Włocławscy piłkarze rozpoczęli sezon w IV lidze! Inauguracja lepsza dla Włocłavii niż Lidera

09:02, 13.08.2019 N.S Aktualizacja: 09:17, 14.08.2019
Skomentuj Lider przegrał inauguracyjne spotkanie 1:2. Fot. Grażyna Sobczak Lider przegrał inauguracyjne spotkanie 1:2. Fot. Grażyna Sobczak

Włocławskie kluby piłkarskie rozpoczęły sezon w IV lidze. Pierwszy mecz po awansie wygrała Włocłavia. Lider natomiast został pokonany na własnym boisku.

W pierwszej kolejce grupy kujawsko-pomorskiej IV ligi Lider Włocławek podjął Kujawiankę Izbica Kuj. Wynik w 10. minucie otworzyli goście bramką Jana Kołodziejskiego (do niedawna zawodnika Lidera). W 21. minucie wyrównał Bartosz Dyszy. Szalę zwycięstwa w ostatniej chwili przechylił na swoją stronę zespół gości. W 93. minucie gola strzelił Łukasz Pietrzak. Lider przegrał 1:2.

Równie wielkie emocje towarzyszyły wyjazdowemu starciu Włocłavii Włocławek ze Sportisem Łochowo. Najpierw trzy bramki zdobyła drużyna ze stolicy Kujaw. Strzelali kolejno: Tomasz Szablewski (13. minuta) i dwukrotnie Paweł Behlke (21. i 43. minuta). W drugiej połowie gospodarze przeszli do ofensywy i – po strzałach Roberta Frasza (69. i 78. minuta) oraz Stephane Bombelengi (85. minuta) – wyrównali wynik. Zwycięską, czwartą bramkę dla Włocłavii zdobył w 88. minucie Piotr Szablewski.

W drugiej kolejce Włocłavia podejmie na własnym boisku Unię Gniewkowo. Mecz rozpocznie się 14 sierpnia (środa), o godz. 19:00. Dzień później, o godz. 13:00 Lider Włocławek zagra na wyjeździe z Notecią Pakość.