Zamknij
REKLAMA

Koniec piłki w tym sezonie. Czy Lider i Włocławia nie spadną z ligi?

15:00, 08.05.2020 | .
Skomentuj
Fot. DDWłocławek
REKLAMA

Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęli decyzję dotyczącą dalszej gry w sezonie 2019/2020. Potwierdziło się to, o czym mówiło się od kilku tygodni.

Pod koniec marca informowaliśmy o decyzjach podjętych przez Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczących zawieszenia rozgrywek piłkarskich w regionie. Powodem nierozgrywania spotkań była pandemia koronawirusa.

W kwietniu poinformowano z kolei, że decyzja o sposobie ewentualnego kontynuowania rozgrywek zostanie podjęta najpóźniej 11 maja.

Teraz odbyło się kolejne zebranie prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Miało ono miejsce w czwartek (7 maja). Poświęcono je przeanalizowaniu możliwości wznowienia i dokończenia rozgrywek seniorskich na poziomie IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Dyskutowano też o grze młodzieżowej.

- Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, mając na względzie zachowanie zasad sportowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego pozostawali, od momentu zawieszenia rozgrywek, w oczekiwaniu na możliwość wznowienia i zakończenia rywalizacji sportowej w sezonie 2019/2020 

- informują przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Prezesi Związków poinformowali, że ewentualne wznowienie rozgrywek uzależnione było od obowiązujących regulacji prawnych. Nakazy, ograniczenia i zakazy wprowadzone w czasie pandemii nie pozwalają bowiem organizować żadnych imprez.

Aktualnie na boiskach może przebywać sześć osób i trener. Takie uwarunkowania nie dają możliwości organizacji przygotowania i przeprowadzania meczu piłkarskiego.

- Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku

- poinformował PZPN.

W związku z tym, pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów zdecydowano, że rozgrywki sezonu 2019/2020 zostały zakończone. Ustalono jednocześnie, że kolejność drużyn w końcowych tabelach jest taka, jaka była po ostatnich spotkaniu.

Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. To oznacza, że z IV do III ligi przejdzie Pomorzanin Toruń. Lider Włocławek zajął drugie miejsce w tabeli i żeby awansować zabrakło mu zaledwie czterech punktów. Włocłavia zakończyła sezon na jedenastej pozycji. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

odpowiedzialnyodpowiedzialny

3 0

kolejna instytucja kombinatorow przecież od sierpnia można było skonczyc lige a nie kombinować przy zielonym stoliku kto awansuje a kto spadnie panowie z PZPN dobrze wam spiewaja j$$ac PZPN smierdzaca korupcja a prezes nowak w szczegolnosci 11:09, 09.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sportmensportmen

3 0

Przecież to nie ma to większego znaczenia czy Lider i Włocławia spadną z ligi czy też nie spadną - to jest chyba obojętne dla mieszkańców, oni mają grać dla swojej kondycji i zdrowia, a nie dla kasy 22:52, 11.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lider z ŁodziLider z Łodzi

1 0

A kogo to obchodzi te 40 osób kótre przychodzi na mecze jednej i drugiej drużyny ( a przepraszam na Lidera przychodzi mniej niż 20 ) 13:30, 12.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mario1 Mario1

2 0

Włocławia (ta zbieraniana) do 8 ligi i po zawodach 08:37, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA