Włocławskie kluby po weekendzie w IV lidze. Jakie wyniki zanotowały Włocłavia i Lider?

10:01, 30.08.2021 M.O. Aktualizacja: 11:25, 30.08.2021
Skomentuj Włocłavia pokonała Pomorzanina Toruń, a Lider zremisował z Chemikiem Bydgoszcz. Fot. Daniel Wiśniewski Włocłavia pokonała Pomorzanina Toruń, a Lider zremisował z Chemikiem Bydgoszcz. Fot. Daniel Wiśniewski

Ze zmiennym szczęściem w miniony weekend rywalizowały włocławskie kluby w rozgrywkach IV ligi kujawsko-pomorskiej. Jakie wyniki zanotowały Lider i Włocłavia?

Rozgrywki IV ligi ruszyły w najlepsze.

Za piłkarzami 18. zespołów występujących w tegorocznych rozgrywkach po cztery rozegrane spotkania.

Włocłavia Włocławek w sobotę zmierzyła się w Toruniu ze spadkowiczem z III ligi - Pomorzaninem Toruń. Podopieczni Rafała Lewandowskiego znakomicie poradzili sobie z rywalem wygrywając 3:0 i dając mu lekcję futbolu.

Już od pierwszych minut zarysowali swoją przewagę, a efektem tego był gol Mariusza Cichowlasa w 5 minucie meczu. W 15 minucie wynik podwyższył Damian Kacperski. Gracze Lewandowskiego mecz rozstrzygnęli jeszcze przed przerwą. Wtedy to drugiego gola w spotkaniu, a trzeciego dla Włocłavii zdobył Cichowlas.

U siebie zagrał natomiast Lider Włocławek. Zespół Tomasza Szablewskiego czekało zdecydowanie trudniejsze zadanie. Lider podejmował Chemika Bydgoszcz, który przed spotkaniem legitymował się trzema zwycięstwami.

Lider postawił wysoko poprzeczkę bydgoszczanom. Mecz był bardzo wyrównany, a oba zespoły zdobyły po jednej bramce.

Włocłavia, dzięki zwycięstwie nad Pomorzaninem zajmuje teraz z 7. punktami ósmą lokatę. Lider Włocławek, po dopisaniu jednego punktu jest na miejscu 9 i legitymuje się 6. punktami.

W najbliższy weekend zespół Lidera wybierze się do Mogilna na spotkanie z miejscową Pogonią (5 września, 15:00), a Włocłavia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmie Cuivavię Inowrocław. To spotkanie odbędzie się w sobotę (4 września) o godzinie 17:00.