Chodziarz LKS Vectra Mistrzem Polski! Prowadził od samego początku wymagającego wyścigu

18:30, 28.08.2018 N.S Aktualizacja: 15:17, 29.08.2018
Skomentuj Adrian Klonowski został młodzieżowym Mistrzem Polski w chodzi na dystansie 20 km. Fot. depositphotos/Facebook LKS Vectra Adrian Klonowski został młodzieżowym Mistrzem Polski w chodzi na dystansie 20 km. Fot. depositphotos/Facebook LKS Vectra

Chodziarz LKS Vectra, Adrian Klonowski został młodzieżowym Mistrzem Polski na dystansie 20 km. Zawodnik z Włocławka prowadził od początku do końca wyścigu.

Adrian Klonowski zrealizował swój ambitny plan i został młodzieżowym Mistrzem Polski na dystansie 20 km. Tytuł wywalczył podczas rozgrywanego w miniony weekend w Gdańsku 53. Festiwalu Chodu Sportowego o Puchar Poczty Polskiej, gdzie rozegrano Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym. Zawodnik reprezentujący barwy LKS Vectra Włocławek odniósł zdecydowane zwycięstwo.

Wychowanek Agnieszki Nowakowskiej był pretendentem do zdobycia złotego medalu, mimo że zwycięskiej pozycji wywalczonej w zeszłym roku bronił zawodnik gospodarzy, Kacper Kosecki (Klonowski przed rokiem był wicemistrzem).

- Od początku trwania konkurencji Adrian oderwał się od grupy i pewnie maszerował po zwycięskie trofeum, uzyskując na bardzo wymagającej trasie czas (1:36,09), drugi na linii mety zameldował się Jacek Cyngot z UKS Olimp Kozienice (1:44,01). Natomiast finiszujący tuż za nim Tomasz Niedziałek z WLKS Iganie Nowe dotarł do mety w czasie (1:44,14) - tak wyścig relacjonuje włocławski klub na swoim Facebooku.

Dla włocławskiego chodziarza rozgrywane w weekend mistrzostwa były ostatnimi zawodami w tym sezonie.