Zamknij
REKLAMA

Bieg Kujawiaka nie odbędzie się w maju. Wszystko przez koronawirusa!

16:06, 30.03.2020 | .
Skomentuj
Wiadomo już, że bieg nie obędzie się w pierwszym, zaplanowanym terminie. Fot. DDWłocławek/Anwil Półmaraton Włocławek
REKLAMA

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa w Polsce paraliżuje sportową rywalizację. Wiadomo już, że w pierwotnym terminie nie odbędzie się Bieg Kujawiaka. Organizatorzy poinformowali, że został on przełożony na jesień.

Bieg Kujawiaka organizowany przez LKS Vectra wspólnie z Urzędem Miasta Włocławek i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji miał odbyć się 2 maja. Start i meta biegu będą usytuowane na stadionie Przylesie. To stamtąd biegacze wyruszą w 10-kilometrową, wiodącą duktami leśnymi trasę. 

Wiadomo już, że bieg nie obędzie się w pierwszym, zaplanowanym terminie. Informację o przełożeniu rywalizacji podali na facebooku organizatorzy.

- Drodzy uczestnicy i sympatycy naszego biegu. W związku z obecną sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa, oficjalnie informujemy, że 38. Bieg Kujawiaka został przeniesiony na jesień. Dokładny termin do ustalenia - poinformowano na profilu ANWIL Półmaraton Włocławek.

Organizatorzy nie podali jeszcze nowej, konkretnej daty wyścigu.

[ZT]37741[/ZT]

W biegu głównym mogą wystartować dorośli, a także młodzież powyżej 16 roku życia.  W rywalizacji na dystansie 10 km prowadzona będzie indywidualna klasyfikacja generalna dla kobiet i mężczyzn. Tym razem organizatorzy nie przewidują klasyfikacji w kategoriach wiekowych. Wyróżnieni zostaną jednak najlepsi włocławianie biorący udział w zawodach, oraz najstarszy i najmłodszy zawodnik.

Już tradycyjnie Bieg Kujawiaka to impreza dla całych rodzin, dlatego rywalizacji na dystansie 10 km po raz kolejny będą towarzyszyć biegi szkolne dla dzieci i młodzieży. Dzieci powalczą na dystansach: 400, 600, 800 i 2000 metrów. W ich przypadku nie obowiązuje opłata startowa. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

EbolaEbola

2 5

Tak się cieszyłem już że nie zablokują i sparaliżują całego miasta, a tutaj jesienią będzie bieg, zastanawiam się co będzie z dniami Włocławka. 21:50, 30.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MenagoMenago

2 0

Ty faktycznie musisz być mocno ograniczony intelektualnie,nie zablokujà Ci miasta ponieważ trasa tego biegu prowadzi przez las do Wieńca i powrót na stadion Przylesie... 13:51, 31.03.2020


Bakteria Bakteria

2 0

Bieg Kujawiaka na jesieni... przecież to chore. Co wy myślicie ze zaraza minie. I jak ten bieg miał by się odbywać... bieganie w maskach. Przecież to *%#)!& organizować zawody w czasie zarazy. Jak się organizatorom spieszy do organizacji tego biegu to na Madagaskar. Masa zawodników wygłodniałych biegania, dzieciaki, kibice i co? i wszystko okej. Zastanówcie się nad tym co robicie. Zaraza nie minie póki nie ma szczepionki, a wam się chce organizować zawody. W Ciechocinku odwołali bieg i dobrze, bo tam myślą, a w tym Włocławku to chore społeczeństwo. Nikt nie da gwarancji 100%bezpieczenstwa. Dlatego nie nie będę brał udziału, bo zdrowie ważniejsze nie durnowaty bieg. Myślę że myślący ludzie na te zawody nie pójdą, a reszta niech wybiera między życiem a zarazą i utylizacja 07:23, 06.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz