Zamknij
REKLAMA

ANWIL Półmaraton Włocławek. Organizatorzy podali datę. Na kiedy zaplanowano wyścig?

10:00, 20.01.2022 | .
Skomentuj Archiwum DDWłocławek. Fot. Grażyna Sobczak
REKLAMA

Organizatorzy podali datę kolejnego włocławskiego półmaratonu. Trasa, podobnie jak w 2021 roku, będzie najprawdopodobniej biegła ulicami miasta.

ANWIL Półmaraton Włocławek to już miejska tradycja. Przez pandemię zmieniła się nieco jego formuła.

Dwa lata temu biegacze rywalizowali w godzinach popołudniowych i pobiegli przy sztucznym oświetleniu. Inna była również formuła i miejsce rozgrywania zawodów. Amatorzy długich dystansów nie rywalizowali na ulicach miasta, tylko ograniczyli się do ścigania na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawodnicy konkurowali też w nowej formule - EKIDEN.

W ubiegłym roku Półmaraton odbył się już tradycyjnie na ulicach Włocławka.

[FOTORELACJA]14866[/FOTORELACJA]

Podali oficjalną datę

Organizatorem tegorocznej imprezy jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, który działa przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek i Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, a sponsorem strategicznym wydarzenia jest ANWIL S.A.

W sieci pojawiła się już data wyścigu. Wiadomo, że biegacze będą rywalizować 9 października.

Jeśli sytuacja pandemiczna znacząco nie pogorszy się, to można się spodziewać, że start i meta dla biegu głównego i biegów dziecięcych usytuowane będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku.

Jaki dystans?

Najważniejszym punktem imprezy jest bieg główny, który zostanie rozegrany na dystansie 21,097 km. Trasa najprawdopodobniej przebiegać będzie przez cztery dzielnice Włocławka, a podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje w kategoriach wiekowych. 

Równolegle do biegu głównego, prowadzona będzie także rywalizacja dla dzieci i młodzieży.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BiegaczBiegacz

4 0

Biegajmy,to najlepszy lek na wszelkie dolegliwości i Covida również (bieganie do monopolowego nie liczy się) 🙂 18:56, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%