Włocławscy pięściarze zdominowali Mistrzostwa Polski. W naszym mieście wywalczyli trzy złote medale!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 11:50, 28.09.2020 .
Skomentuj Mistrzem Polski w swojej kategorii wagowej został Oliwier Rogiewicz z Championa Włocławek. Fot. Natalia Seklecka Mistrzem Polski w swojej kategorii wagowej został Oliwier Rogiewicz z Championa Włocławek. Fot. Natalia Seklecka

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w boksie juniorów. Na turnieju ze znakomitej strony pokazali się włocławianie, którzy na własnym terenie zdobyli trzy tytuły mistrzowskie.

O największej, juniorskiej imprezie pięściarskiej organizowanej we Włocławku informowaliśmy już w lutym bieżącego roku. Wtedy planowano, że najlepsi zawodnicy zameldują się w naszym mieście w czerwcu. Niestety, plany pokrzyżowała pandemia, a impreza musiała zostać przełożona.

Mistrzostwa trwały od czwartku (24 września) i zakończyły się w niedzielę (27 września). Wszystkie walki mistrzostw odbyły się w małej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Aby wystąpić w Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie młodzi zawodnicy musieli najpierw przebrnąć przez trudne eliminacje i zostać tym samym mistrzem województwa w swojej kategorii.

Swoich zawodników do startu wystawił Champion Włocławek, Bokserski Klub Start Włocławek i Nokaut Włocławek

We Włocławku drużynowo najlepiej wypadli jednak nie włocławianie, a pięściarze BKS Skorpiona Szczecin, którzy wywalczyli trzy złote medale (swoją kategorię wygrał m.in. Marcel Materla, syn Michała Materli, zawodnika mieszanych sztuk walki). Dwa złota przypadły zawodnikom KB Champion Włocławek, a jeden krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył Start Włocławek.

Mistrzem Polski w swojej kategorii wagowej został Oliwier Rogiewicz z Championa Włocławek. Ważący 52 kilogramy pięściarz pokonał Oskara Jędrysiaka  z DKB Dzierżoniów.

Tak po zwycięstwie cieszył się Oliwier Rogiewicz. Fot. Natalia Seklecka

W kategorii wagowej do 91 kilogramów niepokonany był również Jakub Straszewski, klubowy kolega Oliwiera Rogiewicza. Młody włocławian nie dał szans Michałowi Pankiewiczowi z GUKS Carbo Gliwice.

Złote Medale wywalczyli też Mateusz Bielicki (z lewej) i Jakub Straszewski (z prawej). Fot. Daniel Wiśniewski

Trzeci złoty medal dla Włocławka zdobył Mateusz Bielicki. Pięściarz Startu Włocławek w finale Mistrzostw Polski pokonał Jakuba Domurada z KS Garda Bełchatów.