Znakomity występ włocławianki w Pucharze Europy. Angelika Szymańska z brązowym medalem!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:00, 05.05.2021 .
Skomentuj Angelika Szymańska trenuje w MKS Olimpijczyk Włocławek. Fot. Daniel Wiśniewski Angelika Szymańska trenuje w MKS Olimpijczyk Włocławek. Fot. Daniel Wiśniewski

Angelika Szymańska z MKS Olimpijczyk Włocławek wywalczyła brązowy medal na organizowanych w Zagrzebiu Mistrzostwach Europy w Judo. To kolejny, tak duży sukces młodej włocławianki.

Podopieczna Anety Szczepańskiej jak burza przechodziła przez kolejne fazy turnieju.

Na początek Szymańska pokonała Holenderkę Kamile Nalbat oraz Izraelkę Adelinę Novitzky. W ćwierćfinale wygrała z Ukrainką Anastasiią Antipiną, ale w półfinale musiała uznać wyższość Holenderki Joanne Van Lieshout.

Znakomita postawa pozwoliła jej jednak na walkę o brązowy medal.

Tam aktualna Wicemistrzyni Mistrzostw Europy Młodzieży i była Wicemistrzyni Europy Juniorek, zmierzyła się z Aleksandrą Sokołowską, ubiegłoroczną Wicemistrzynią Polski Juniorek.

- Zwyciężyła pierwsza z wymienionych naszych zawodniczek. Angelika Szymańska w połowie pojedynku zdobyła waza-ari i kontynuując akcję złapała młodszą rywalkę w trzymanie, wygrała i sięgnęła po brąz. Ola Sokołowska uplasowała się na 5 lokacie

- informuje Polski Związek Judo.

Na uwagę zasługiwał także finał European Open w judo w kategorii do 57 kilogramów kobiet. Arleta Podolak zdobyła złoty medal pokonując w pięć sekund Izraelkę Mayę Leopold. Była Mistrzyni Świata Juniorek powtórzyła sukces sprzed dwóch lat z EO w Pradze.