Dobry debiut ambitnego włocławianina. Młody zawodnik wraca z turnieju z brązowym medalem!

14:00, 23.05.2021 D.W.
Skomentuj Adrian Podolski trenuje na co dzień w Klubie Academy Martial Arts Włocławek pod okiem Marty Klińskiej. Fot. Nadesłane Adrian Podolski trenuje na co dzień w Klubie Academy Martial Arts Włocławek pod okiem Marty Klińskiej. Fot. Nadesłane

W miniony weekend w Sochaczewie odbyły się zawody o Puchar Polski MMA 2021. W imprezie tej rangi debiutował zawodnik Klubu Academy Martial Arts Włocławek. Jak mu poszło?

Zawody trwały dwa dni. Uczestniczyło w nich ponad 300 zawodników z całego kraju.

Amatorska Liga MMA organizuje cyklicznie tego typu imprezy w całym kraju będąc największą w Polsce, ale również w Europie organizacją promującą amatorskie MMA. Na galach mieszają się różne style walki, od mma, przez brazylijskie jiu-jitsu, a na grapplingu kończąc.

Swoje kariery w mieszanych sztukach walki na Amatorskiej Lidze MMA zaczynami m.in. Borys Mańkowski, Marcin Naruszczka, Joanna Jędrzejczyk, Asłambiek Saidow czy Krzysztof Jotko.

W Sochaczewie wystąpił m.in. Adrian Podolski, trenujący na co dzień w Klubie Academy Martial Arts Włocławek pod okiem Marty Klińskiej.

Dla włocławianina był to debiut, a w swojej kategorii wagowej miał 11 przeciwników.

- W przedwalce Adrian pokonał pewnie swojego przeciwnika na punkty, w walce ćwierćfinałowej nasz zawodnik zwyciężył przez TKO. Podolski uległ dopiero w walce półfinałowej przegrywając na punkty

- informują przedstawiciele włocławskiego klubu.

Porażka w półfinale oznaczała dla włocławianina brązowy medal.