Zamknij
REKLAMA

Chcesz patriotycznie spędzić we Włocławku Dzień Niepodległości? Idź na te imprezy

06:00, 11.11.2017 | G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum DDWloclawek.pl

Można posłuchać jak inni śpiewają pieśni patriotyczne, ale można też wybrać się na taką imprezę, gdzie samemu będzie się je śpiewać. Oto nasz przewodnik, jak patriotycznie spędzić dzień 11 listopada. 

Utworów patriotycznych będzie można posłuchać dziś po godz. 10 na placu Wolności, gdzie odbędą się miejskie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uświetni je występ chóru Canto i orkiestry Zespołu Szkół Samochodowych. Uczestnicy uroczystości na placu Wolności przejdą ze 100-metrową flagą państwową na plac katedralny. O godz. 11.00 w katedrze rozpocznie się msza św. za Ojczyznę.

O godz. 12 w Browarze B. rozpocznie się organizowany przez włocławski ratusz Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej. Wokaliści z całej Polski po raz siódmy zmierzą się z tematyką patriotyczną i walczyć będą o główną nagrodę - 2 tysiące zł.  Przez popołudnie będą trwały prezentacje konkursowe. O godz. 17:00 rozpocznie się  koncert pieśni patriotycznych z udziałem laureatów i zespołu Holeviaters. 

Parafia Matki Bożej Fatimskiej działająca przy ul. Płockiej wraz z NSZZ Solidarność'80 i Kukiz'15 organizuje Ognisko Patriotyczne z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godz. 17.30 w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.

Po mszy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie, a także absolwenci tej szkoły, tworzący zespół "Confiteo" i grupę teatralną "Art et Fidem" przedstawią montaż słowno-muzyczny.

Następnie na placu przed kościołem zostanie rozpalone wielkie ognisko, przy którym uczestnicy spotkania wspólnie będą śpiewać pieśni patriotyczne. 

Jutro, 12 listopada o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Słowackiego rozpocznie się wieczór artystyczno-historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W programie spotkania m.in.: prelekcja Tomasza Wąsika poświęcona przełomowym wydarzeniom włocławskim z 1918 roku, występ chóru „Lutnia Nova” z Aleksandrowa Kujawskiego pod dyrekcją Kai Potrzebskiej oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wstęp 1 zł

(G.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone