Zamknij
REKLAMA

Chór Canto z kolejnym trofeum. Pokonał 25 zespołów z całej Polski

17:27, 03.12.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Chór Canto wrócił z Lublina z kolejnym sukcesem. Fot. nadesłane

Chór Młodzieżowy Canto wrócił ze Złotym Dyplomem z trwającego dwa dni Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego „Cantantes Lubinensis”. W konkursowe szranki stanęło 26 chórów z całej Polski.

Poza chórem Canto w konkursie brały udział zespoły m. in. z Warszawy, Szczecina, Kielc, Rzeszowa oraz Łodzi. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych im. T. Szeligowskiego w Lublinie a koncert laureatów, wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Włocławski chór zdobył 94,35 na 100 możliwych punktów, dzięki czemu wygrał Złoty Dyplom. Młodzież zaprezentowała się w zróżnicowanym programie. Jury wysłucjało utworów „Kryste, dniu naszej światłości” Wacława z Szamotuł, „Crucem Tuam” Łukasza Urbaniaka, „Pado dysc” Stanisława Wiechowicza oraz „Besame mucho” Consuelo Velasques.

- Ten rok jest rokiem wyjątkowym dla chóru. Jest to już szóste wysokie trofeum na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach – przypomina Marian Szczepański, dyrygent chóru Canto.

Wyjazd na festiwal w Lublinie był możliwy dzięki mecenasowi włocławskiego chóru – firmie Anwil, która od dwóch lat patronuje zespołowi, oraz sponsorom, w tym Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Pytam!Pytam!

11 0

Gdzie można posłuchać tego chóru? Wydają jakieś płyty, udostępniają twórczość w streamingu? Jeśli śpiewają sobie w szkole i na konkursach to co mi po tym! Choć oczywiście gratuluje wygranej! 18:39, 03.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Historyk cw 54.Historyk cw 54.

0 0

Gratuluje, chylę czoła Drygentowi.Wielkie gratulacje. 16:03, 05.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone