Zamknij
REKLAMA

Uczniowie SP 20 prowadzą bloga. Dzięki niemu ich koledzy poznają tajemnice matematyki

17:40, 12.01.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Uczniowie SP 20 prowadzą blog matematyczny w ramach koła przedmiotowego. Fot. depositphotos

Uczniowie SP nr 20 prowadzą blog matematyczny, który ma pomóc ich kolegom lepiej poznać i polubić królową nauk. Pieniądze na realizację projektu placówka otrzymała w ramach programu grantowego mPotęga.

W ramach projektu „Ja uczę ciebie, ty uczysz mnie – uczymy się wzajemnie” dofinansowanego przez Fundację mBank uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 we Włocławku na zajęciach koła matematycznego stworzyli blog MAT – FIZIO. Blog ma być formą pomocy w nauce matematyki dla uczniów, którzy miewają z nią problemy, a także możliwością promowania wiedzy uczniów i rozwijania matematycznych zainteresowań.

- Realizacja projektu ma pokazać w ciekawy i zrozumiały sposób poprzez szereg aktywności, że matematyka nie jest taka trudna, jak się uczniom wydaje i można ją polubić – mówi Marek Wódecki, dyrektor SP 20.

Dotychczas na blogu pojawiły się wpisy dotyczące m. in. podstawowych pojęć z zakresu geometrii i arytmetyki oraz konkursów matematycznych organizowanych w SP 20. Zawartość bloga ma być jednak na bieżąco uzupełniana i zmieniana tak, by była jak najbardziej pomocna dla uczniów.

[ZT]27192[/ZT]

Blog matematyczny tworzą uczniowie klas V-VII, a jego odbiorcami są ich koledzy z klas klas IV-VII, rodzice oraz rodzeństwo. Mogą oni zarówno czytać bloga, jak i współtworzyć publikowane na nim materiały oraz rozwiązywać quizy i konkursy.

Program mPotęga, dzięki któremu powstał szkolny blog matematyczny ma popularyzować królowa nauk oraz pokazywać młodym ludziom, że może być ona świetna przygodą, a także przydawać się w codziennym życiu. Granty na realizowanie matematycznych projektów otrzymały 262 szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki i uczelnie wyższe z całej Polski. Poza SP 20 pieniądze na swój projekt otrzymał również włocławski Zespół Szkół Technicznych, w którym powstał matematyczny escape room.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone