Zamknij
REKLAMA

Włocławianie walczą o kasę na kulturę. Pomóż im zgarnąć 100 tys. zł

10:48, 15.04.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
O gran walczy m. in. projekt dotyczący utworzenia kina samochodowego. Fot. depositphotos

Kino plenerowe Gwoździarnia i nowo powstające kino samochodowe Stara Zajezdnia walczą o granty programu Lechstarter. O tym, czy inicjatywy młodych włocławian otrzymają pieniądze, zdecydują głosy internautów. Głosowanie potrwa do połowy maja.

W tym roku program grantowy Lechstarter jest organizowany po raz trzeci. Inicjatywa pozwala wyłonić najciekawsze projekty lokalne w kilku obszarach. Łączna pula grantów, które czekają na stowarzyszenia, fundacje, wspólnoty i osoby prywatne to okrągły milion złotych.

W pierwszym etapie konkursu projekty były oceniane przez jury, w którym zasiadali Teresa Latuszewska-Syrda, założycielka i prezes Fundacji Urban Forms, raper Piotr „Wienio” Więcławski i reporter Filip Springer. Jurorzy docenili aż dwie włocławskie inicjatywy, dzięki czemu do miasta mogą trafić granty opiewające łącznie na 100 tys. zł.

Gwoździarnia walczy o pieniądze w kategorii „Akademia grantów”. Stowarzyszenie Ładowarka chce pozyskać jeden z trzech grantów w wysokości 50 tys. zł na wzbogacenie przestrzeni, w której funkcjonuje podwórkowe kino plenerowe, o nowe możliwości i funkcje.

- Naszym długoterminowym celem jest stworzenie z „Gwoździarni” nieformalnego centrum kultury – nowego miejsca spotkań włocławian, pełnego energii, oryginalnych przedsięwzięć i wyjątkowego klimatu. Część z tych działań już się rozpoczęła, część jest w fazie projektowej i potrzebuje wsparcia, część się dopiero wydarzy, bo nie wiem co nam jeszcze uderzy do głowy – napisali przedstawiciele Stowarzyszenia Ładowarka w opisie projektu.

Stara Zajezdnia to z kolei zupełnie nowe przedsięwzięcie, które zaproponował Włocławski Instytut Rozwoju. W ramach inicjatywy zgłoszonej do walki o jeden z siedmiu mikrograntów w wysokości 50 tys. zł na terenie Pchlego Targu ma zacząć działać kino samochodowe.

- Projekt przewidywany jest na pięć seansów, po jednym miesięcznie, w okresie od maja do września. Nasz zespół dobierze odpowiednie tytuły – tak, by w nadchodzące wakacje każdy znalazł dla siebie coś dobrego i miał świadomość, że we Włocławku wcale nie musi się nudzić – wyjaśniają w opisie projektu członkowie WIR.

O tym, które zgłoszone do programu projekty dostaną granty, zdecydują internauci (głosowanie odbywa się tutaj). Jak na razie obydwa włocławskie projekty mają na swoich kontach po kilkaset głosów. Aby mieć pewność, że otrzymają pieniądze, muszą jednak dogonić liderów, którzy mają ich kilkakrotnie więcej. Głosowanie w konkursie Lechstarter potrwa do 17 maja. Do tego dnia każdy internauta może oddawać codziennie po jednym głosie w każdej z konkursowych kategorii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

REWITALIZACJA GWOŹDZREWITALIZACJA GWOŹDZ

1 1

https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0318-9BA3E3

Głosujmy!!!! 08:24, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STARA ZAJEZDNIASTARA ZAJEZDNIA

0 2

https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0312-21AC64 08:27, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GwoździarniaGwoździarnia

1 0

Zagłosowane! 08:28, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KinomanKinoman

1 1

Super inicjatywa.
Głos oddany 08:29, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kiedy pierwszy seansKiedy pierwszy seans

1 1

Wielokrotnie oglądałam filmy pod chmurką w Gwoździarni. Świetny klimat, fajni ludzie. Gratuluję pomysłu. 08:33, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone