Zamknij
REKLAMA

Włocławianie zgarnęli kasę na kulturę! Dostali 100 tys. zł na dwa kina

16:11, 21.05.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Włocławskie organizacje odebrały granty z programu Lechstarter. Fot. Włocławski Instytut Rozwoju

Włocławskie projekty Rewitalizacja Gwoździarni i Stara Zajezdnia znalazły się wśród najlepszych inicjatyw kulturalnych w kraju i zgarnęły granty z programu Lechstarter. Łącznie na obie inicjatywy młodzi włocławianie otrzymali 100 tys. zł.

Zaangażowanie włocławian w głosowanie na miejskie projekty walczące o granty w programie Lechstarter opłaciło się. Pieniądze wywalczyły zarówno Gwoździarnia Stowarzyszenia Ładowarka, jak i Stara Zajezdnia Włocławskiego Instytutu Rozwoju.

Włocławskie projekty otrzymały odpowiednio 20853 (pierwsze miejsce) i 17010 głosów (czwarte miejsce). Dziś przedstawiciele Ładowarki i WIRu odebrali czeki opiewające na 50 tys. zł każdy, dzięki którym zrealizują swoje projekty kulturalne.

Gwoździarnia to podwórkowe kino plenerowe, które włocławianie chętnie odwiedzali już w poprzednich latach. Stowarzyszenie Ładowarka chce rozwinąć tę inicjatywę i zadbać o przestrzeń, w której odbywają się plenerowe pokazy filmów. Dzięki grantowi możliwe będzie wzbogacenie Gwoździarni o nowe funkcje. W przyszłości ma ona bowiem stać się swego rodzaju podwórkowym centrum kulturalnym.

Stara Zajezdnia to projekt, który dzięki grantowi zadebiutuje we Włocławku. Będzie to kino samochodowe działające w miesiącach letnich. Włocławski Instytut Rozwoju chce organizować pokazy filmowe na terenie Pchlego Targu już od czerwca.

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

SpekulantSpekulant

6 0

No i super... 16:53, 21.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone