Zamknij
REKLAMA

Krążą o niej legendy. Poznaj prawdziwą historię Marii Callas w kinie!

08:30, 11.06.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
DKF Ósemka zaprezentuje dziś dokument o Marii Callas. Fot. materiały promocyjne

Dziś (11.06.) DKF Ósemka zapewni włocławianom prawdziwą operową ucztę w filmie o Marii Callas. Historia śpiewaczki, o której krążą legendy, to fascynująca i pełna emocji opowieść, w której wykorzystano wiele niepublikowanych dotychczas materiałów.

Reżyserem filmu jest Tom Volf, fotograf, dokumentalista i jednocześnie pasjonat opery, który od lat fascynował się Marią Callas i poszukiwał prawdy o niej. Praca nad filmem trwała cztery lata. Volf przez trzy lata podróżował po świecie, zbierając unikatowe, dotychczas nieudostępniane archiwa: prywatne filmy, zdjęcia, nagrania z występów Callas zrobione przez fanów, intymne listy i zagubione wywiady. Żaden z poprzednich filmów o Callas nie zawierał tak szerokiej i bogatej kolekcji materiałów. Połowa z nich, nigdy nie była publikowana.

- W efekcie powstał film wypełniony muzyką i niepowtarzalnym głosem Callas. Zobaczymy Marię Callas, zarówno od strony publicznej - wielką artystkę całkowicie oddaną muzyce i uwielbianą przez tłumy, jak i prywatnej – piękną, wrażliwą i zagubioną kobietę, która chciała nie tylko pracować, lecz również żyć – zdradza Izabela Trojanowska z DKF Ósemka.

Projekcja filmu „Maria Callas” rozpocznie się dziś, o godz. 19:00. Bilety do nabycia przed seansem.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone