Zamknij
REKLAMA

Kręcą film o szkole muzycznej! Masz archiwalne nagrania? Przekaż je reżyserowi

14:44, 12.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Premiera filmu jest planowana na listopad. Fot. depositphotos

Zespół Szkół Muzycznych obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Jednym ze sposobów uczczenia jubileuszu ma być stworzenie filmu dokumentalnego o historii szkoły. Żeby projekt się powiódł, potrzebna będzie jednak pomoc absolwentów i mieszkańców Włocławka.

Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Muzycznych jest świętowany od kilku miesięcy. W ramach obchodów odbywają się m. in. koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Jeden z absolwentów szkoły – reżyser i producent filmowy, Andrzej Mańkowski - zaproponował również, by tę okrągłą rocznicę uczcić, tworząc film.

- To będzie film dokumentalny o historii szkoły. 70 lat to dość długi okres, więc z pewnością, będzie co pokazać. Zachowało się wiele fotografii, są też fragmenty filmów zachowane na płytach czy kasetach VHS. Z pewnością te materiały pomogą w zrealizowaniu filmu – mówi Roman Kozicki, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych.

Dyrekcja szkoły oraz reżyser zapraszają do współpracy przy tworzeniu filmu wszystkich mieszkańców Włocławka, którzy posiadają w prywatnych archiwach materiały z życia szkoły. Mile widziane będą materiały filmowe, na których uwieczniono np. koncerty uczniów, wyjazdy, spotkania czy zajęcia lekcyjne.

- Tego rodzaju archiwa to prawdziwy, dokumentalny skarb – mówi Andrzej Mańkowski. – Będę bardzo wdzięczny, jeśli mieszkańcy Włocławka zechcą udostępnić je na dowolnym nośniku. Mogą to być kasety VHS, kasety mini DV, płyty DVD lub pliki elektroniczne.

Nośniki z materiałami, które mogą być pomocne przy tworzeniu filmu, można przekazywać do sekretariatu Zespołu Szkół Muzycznych (ul. Wiejska 29) lub - w przypadku plików elektronicznych – bezpośrednio na skrzynkę mailową reżysera: [email protected] Do przesłania dużych plików reżyser sugeruje wykorzystać internetowe platformy takie jak wetransfer.com lub myairbridge.com.

Premiera filmu jest planowana na listopad. Już teraz Andrzej Mańkowski zapowiada, że każda osoba która przekaże do wykorzystania swoje archiwa, otrzyma w prezencie nośnik z gotowym filmem.

Aby projekt się powiódł, potrzebne są również fundusze. Koszt produkcji dokumentu wyniesie ok. 2,5 tys. zł, co dla publicznej placówki jest dość sporą kwotą. Szkoła liczy jednak, że znajdą się we Włocławku osoby i przedsiębiorstwa, które zechcą wesprzeć przedsięwzięcie finansowo. Chętni do włączenia się w produkcję filmu w roli mecenasów, są proszeni o kontakt z dyrekcją.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

gtyhgtyh

0 5

Ile płacą za materiały do filmu? 15:10, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prośba prośba

3 0

Wspomnijcie o długoletnim nauczycielu i dyrektorze Szkoły Muzycznej już niestety nieżyjącym panu Stanisławie Lesczyńskim.Pan Lesczyński, pomimo ,że nie był rodowitym (pochodził z okolic Konstancina Jeziornej )z Włocławianinem związał całe swoje życie zawodowe poświecił naszemu miastu, tu także został pochowany ,jego praca magisterska obroniona w Akademii Muzycznej w Warszawie przedstawiała historię zakładowej orkiestry z Celulozy. 16:30, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone