Zamknij
REKLAMA

Włocławscy chórzyści podbijają Grecję. Wrócą z kolejna nagrodą?

17:43, 13.09.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Chór Canto bierze udział w międzynarodowym konkursie. Fot. nadesłane

Chór Canto wyruszył na podbój Grecji. Włocławski zespół bierze udział w II Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Music and Sea”. Wielki finał zaplanowano na jutro (14.09.).

Chór Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku wyruszył na wschodnie wybrzeże Grecji, do miejscowości Paralia, 7 września. W środę (12.09.) wziął udział w eliminacjach VII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Music and Sea”. W konkursie wzięło udział kilkanaście chórów z całej Europy. Wielki finał zaplanowano na piątek, 14 września. Do Włocławka chórzyści wrócą cztery dni później.

- Chór w czasie wakacji intensywnie się przygotowywał, więc liczymy na dobry wynik. Cieszymy się, że zwiedzimy Riwierę Olimpijską. Będziemy także w Salonikach – mówił jeszcze przed wyjazdem Marian Szczepański, dyrygent chóru Canto.

W planie wyjazdu do Grecji, poza zwiedzaniem Salonik, znalazły się spacer po masywach Meteory oraz udział w tzw. „Nocy Greckiej”, podczas której młodzież pozna kulturę, tradycyjne greckie przysmaki oraz narodowe tańce.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone