Zamknij
REKLAMA

Takiego filmu dawno u nas nie było! Seans już w poniedziałek

14:04, 14.10.2018 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Autorem powieści i jednocześnie scenariusza do filmu jest Pierre Lemmaitre. fot. materiały prasowe

DKF Ósemka zaprasza na jeden z najlepszych filmów francuskich ostatnich lat. "Do zobaczenia w zaświatach" w reżyserii Alberta Dupontela jest ekranizacją powieści nagrodzonej w 2013 roku Grand Prix Nagrody Goncourtów. 

Autorem powieści i jednocześnie scenariusza do filmu jest Pierre Lemmaitre. 

Zarówno powieść, jak i film, choć rozgrywa się w czasach po wojnie 1914-1918, jest opowieścią antywojenną i oskarżycielską wobec cywilizacji, która do wojny doprowadziła – pokazuje społeczne skutki I wojny światowej. Film gra na wielu różnych emocjach, jest czasem zabawny i wzruszający, porywa wizualnie i zgrabnie wypełnia obraz muzyką subtelną, nostalgiczną i dynamiczną.

Akcja rozgrywa się w ostatnich dniach I wojny światowej. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego, poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle`a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia. Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

Film „Do zobaczenia w zaświatach” zdobył trzynaście nominacji do nagród Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej i pięć statuetek Cezara w kategorii: najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia i najlepsze zdjęcia.

Film będzie można obejrzeć w poniedziałek 15. października w Multikinie. Początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 14 zł do nabycia przed seansem.

(Ł.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone