Zamknij
REKLAMA

Włocławscy planszówkowicze znów na podium Mistrzostw Polski!

14:20, 15.10.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Włocławianie po raz kolejny stanęli na podium planszówkowych Mistrzostw Polski. Fot. nadesłane

Gracze z Włocławka po raz kolejny pokazali,że należą do krajowej czołówki. Podczas rozgrywanych w weekend w Browarze B. turniejów Mistrzostw Polski Agata Mirzejewska zdobyła brązowy medal w Wizard, a Jakub Jabłoński został wicemistrzem Polski w Sabotażyście.

W niedzielę (14.10.) prawie stu graczy z całej Polski rywalizowało w Centrum Kultury Browar B. podczas "2. Gorączki złota nad Wisłą". W ramach imprezy odbył się całodzienny festiwal gier planszowych, podczas którego rozegrano m. in. dwa turnieje Mistrzostw Polski – w Wizard i Sabotażystę.

- Cieszę się ogromnie, że festiwal się udał. Do Włocławka przyjechali goście z całego kraju i wyjechali od nas uśmiechnięci. Wszyscy nas chwalili, że nie Warszawa, nie Poznań, nie Gdańsk, a my we Włocławku zorganizowaliśmy taką imprezę – mówi Krystian Łukaszewski z klubu gier planszowych Taktyk.

Ponownie wśród najlepszych planszówkowiczów znaleźli się włocławianie. 12-letnia Agata Mirzejewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła brązowy medal w Wizard, zaś uczący się w LZK Jakub Jabłoński został wicemistrzem Polski w Sabotażyście. Ubiegłoroczny mistrz, Szymon Dorota uplasował się natomiast tuż za podium.

- Nasi gracze, mimo że się bawili, po raz kolejny potwierdzili, że świetnie myślą i w obu trudnych grach stanęli na podium, co jest dla nich przede wszystkim ogromną satysfakcją. Żartowaliśmy z wydawcą, wydawnictwem G3, że to nawet dobrze, iż nie zdobyli w tym roku złota, bo to byłoby podejrzane, gdyby po raz trzeci Włocławek zmonopolizował turniej i miał trzecie złoto – śmieje się Łukaszewski.

Tytuły mistrzowskie tym razem wywalczyli: w Wizard – Marek Kuźnicki z Warszawy, a w Sabotażystę – Bartek Michalski z Poznania. Zwycięzcy awansowali do finału Mistrzostw Świata, który zostanie rozegrany 1 grudnia podczas festiwalu "Planszówki na Narodowym" w Warszawie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone