Zamknij
REKLAMA

Byleś już w tym muzeum? Jeśli nie, idź tam w niedzielę na zwiedzanie z kustoszem

13:51, 09.02.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Muzealnicy zapraszają na niedziele spotkanie w Muzeum Historii Włocławka. Fot. Natalia Seklecka

Kto jeszcze nie miał okazji zwiedzić po remoncie Muzeum Historii Włocławka, będzie mógł to zrobić podczas „Niedzieli z kustoszem”. To doskonała okazja, by poznać dzieje miasta od pradziejów aż po PRL.

Niedzielne spotkania z kustoszem to okazja nie tylko do zapoznania się z wystawami prezentowanymi w oddziałach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, ale również porozmawiania z muzealnikami o szczegółach ekspozycji, pracami nad ich przygotowaniem i wielu innych zagadnieniach. Tym razem, już w najbliższą niedzielę (10.02.), swe podwoje otworzy przed mieszkańcami Muzeum Historii Włocławka, które dwa miesiące temu zostało otwarte po kilkuletnim remoncie.

[ZT]31858[/ZT]

Zwiedzanie wystawy „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL” przybliży uczestnikom przeszłość stolicy Kujaw i okolicy od czasów najdawniejszych (a bogactwo znalezisk z tego okresu jest ogromne), przez średniowiecze, okres Rzeczypospolitej Obojga Narodów, czasy wielkich zrywów powstańczych, rewolucji przemysłowej oraz burzliwego wieku XX.

- Niedziela z kustoszem jest także dobrą okazją do uzyskania szeregu odpowiedzi od pracowników muzeum na temat pozyskiwania zabytków, ich przechowywania, opracowywania czy też przebiegu prac nad obecną wystawą stałą – wyjaśniają muzealnicy.

Niedzielne zwiedzanie Muzeum Historii Włocławka rozpocznie się o godz. 12:00. Dorośli za bilety zapłacą po 10 zł, a dzieci – po 6 zł.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

izkaizka

5 1

Czy muzeum honoruje Kartę Dużej Rodziny? 14:15, 09.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MZKiDMZKiD

4 0

Tak, honoruje. Dzieci i młodzież do lat 18 - wstęp 1 zł, dorośli - wstęp w cenie biletu ulgowego. 15:09, 09.02.2019


Jan ChałaJan Chała

5 0

Bardzo ciekawe eksponaty dotyczące historii naszego miasta od zarania dziejów. Warto zobaczyć i i wzbogacić swoja wiedzę w tym zakresie. Brawo dla tych, którzy to przygotowali choć przyznam szczerze, że eksponatów z okresu PRL -u trochę za mało. Mam nadzieję, iż dzięki darczyńcom sytuacja w tym zakresie się poprawi. 20:46, 09.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Guciaa1Guciaa1

1 0

Bardzo ciekawa i pouczająca ekspozycja, efekt mrówczej pracy m. in. archeologów. Pomaga uporządkować epoki: archeologiczną, geologiczną. Spędziłam fascynujące 3 godziny, ale jeszcze wrócę. Polecam. Ta wystawa to duma naszego muzeum. I słusznie. 17:13, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone