Zamknij
REKLAMA

Piątek pod znakiem sztuki. Będzie czas na zadumę i muzyczne uniesienia

10:00, 12.04.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
W Browarze B. rozbrzmią największe światowe przeboje Fot. depositphotos

Dzisiejsze, piątkowe popołudnie we Włocławku to istna paleta emocji, szczególnie dla miłośników szeroko pojętej sztuki. W Browarze B. zabrzmią największe przeboje polskiej i światowej muzyki, uczta zmysłów czeka również sympatyków fotografii i... sztuki kowalskiej. 

Tych ostatnich przyciągnie z pewnością wernisaż wystawy pt. "W kuźni Andrzeja Schmidta", który rozpoczyna się o godz. 17:00 w Muzeum Etnograficznym przy bulwarach. Będzie to ekspozycja monograficzna, poświęcona twórczości jednego z najznamienitszych, czynnych zawodowo kujawskich kowali - Andrzeja Schmidta. Wystawa składa się z wyrobów użytkowych o wyraźnych cechach dekoracyjnych, a wśród nich znajdą się m.in.  bogato zdobione świeczniki, zestawy kominkowe, a także okienne kraty, zawiasy, klamki i szyldy do zamków drzwiowych. Wszystkie prezentowane obiekty pochodzą ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz prywatnych. Wystawie towarzyszy katalog.

Na tych, którzy od sztuki rzemieślniczej wolą polityczne rzemiosło, także o godz. 17:00 czeka kolejne spotkanie z prezydentem Markiem Wojtkowskim. Tym razem włodarz gościł będzie we Włocławski Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej.

O tej samej godzinie, tradycyjnie przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, przez ulice miasta przejdzie droga krzyżowa. Wierni rozpoczną przemarsz spod Parafii Wszystkich Świętych przy placu Wolności. 

O godz. 18:00 można wybrać się do Galerii Sztuki Browaru B. Tam odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Agro-art Pavela Talicha "Storm-drzewo". Czeski artysta swoje prace tworzy z wykorzystaniem camery obscura, prostego przyrządu optycznego, zbudowanego z poczernionego wewnątrz pudełka, w którym rolę obiektywu pełni niewielki otwór na jednej ze ścian. Na ekspozycji zobaczymy fotografie z cykli: “Pejzaż mojego dzieciństwa”, “Bernard” i “Strkov”. Wstęp wolny.

Grzegorz Turnau, George Michael, Perfect, Maanam, Kasa Chorych, Deep Purple, Rod Stewart - o godz. 18:00 salę widowiskową Browaru B. wypełnią dźwięki przebojów muzycznych ikon. To za sprawą koncertu "W Tonacji Naszej Generacji" , nowego projektu muzycznego, którego pomysłodawcami są zespoły działające w Klubie „Zazamcze”. Ponadto będzie można usłyszeć kilka własnych kompozycji Emila Szprengiela i Marzeny Agnieszki Gajewskiej. Bilet - 10 zł. 

A dla tych, którzy nie wyobrażają sobie sobotniego wieczoru bez dzikich pląsów, jak zawsze czeka impreza w Million Club. I to jaka! Do Włocławka przyjeżdża bowiem jedna z czołowych postaci muzyki elektronicznej - DJ Hazel. Na to wydarzenie wyjątkowo wstęp od 17. roku życia. Bilety - 15 zł. 

I jak? Która z propozycji wydaje się Wam najbardziej kusząca?

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone