Zamknij
REKLAMA

Internauci wybrali - książka włocławianki najlepszym kryminałem na wiosnę!

10:51, 18.04.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Dzieło z pod pióra włocławianki zdobyło największe uznanie internautów Fot. Książka na wiosnę/Facebook

Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji i mrożących krew w żyłach zagadek kryminalnych -  najnowsza książka Małgorzaty Kochanowicz podbiła serca czytelników! Dzieło spod pióra włocławianki, decyzją internautów, zostało wybrane "Najlepszą książką na wiosnę" spośród wszystkich pozycji kryminalnych. 

"Krok w ciemności" to już czwarta, a trzecia utrzymana w stylu kryminału retro książka autorstwa Małgorzaty Kochanowicz. Premiera miała miejsce 13 lutego, a zaraz potem książka otrzymała nominację do 11. edycji plebiscytu organizowanego przez redakcję serwisu Granice.pl. 

O przychylność internautów i jury rywalizowało kilkadziesiąt książek w 13 kategoriach. Dzieło włocławianki znalazło się w kategorii "kryminał i sensacja" i zdobyło największe uznanie czytelników. Szczegółowe wyniki plebiscytu znajdziecie TUTAJ

- Plejada licznych, często niezwykłych i tajemniczych postaci w pełnym zwrotów akcji i nowych, pojawiających się nagle wątków kryminale, który zabiera czytelnika do Krakowa początków XX wieku –  tak streszcza książkę włocławianki jedna z jurorek, literaturoznawca, Magdalena Galiczek-Krempa z redakcji serwisu Granice.pl. 

Bohaterem "Krok w ciemność" , podobnie jak „Latarni umarłych” i „Poszukiwanej”, jest Witold Korczyński. Akcja rozgrywa się w Krakowie na przełomie XIX i XX wieku. Skąd włocławska pisarka czerpie pomysły i inspiracje? 

- Opisywane historie są wymyślone od "a" do "zet". Pomysły na kolejne książki rodzą się nieoczekiwanie, może to być zasłyszana historia, przeczytany artykuł. Lubię literaturę kryminalną, szczególnie gatunek retro. Ale czy lektura książek tego gatunku miała na moje pisanie jakiś wpływ? Nie, raczej nie. Piszę swoje historie, nie wzorując się  na stylu innych - wyjaśnia Małgorzata Kochanowicz.

Świeżo upieczona laureatka plebiscytu nie zamierza oczywiście spocząć na laurach. Jak zdradza w rozmowie z DD Włocławek, prowadzi obecnie rozmowy z wydawnictwem Lira na temat wydania kolejnej książki. 

- Wstępnie wydawnictwo jest zainteresowane,  być może nowa książka ukaże się na początku przyszłego roku. O samym tekście mogę powiedzieć tylko tyle, że... jest zaskakujący i nieco przewrotny. Dodam jeszcze, że teraz, czekając na decyzję wydawnictwa, pracuję nad kolejną książką, także kryminałem retro.  Mogę tylko zdradzić, że na kartkach książki pojawią się postaci historyczne , m.in. Helena Modrzejewska [wybitna polska aktorka żyjąca na przełomie XIX i XX wieku - przyp. red.] 

Kto z Was czytał najnowsze dzieło włocławskiej pisarki? Jak wrażenia? Czekacie na kolejną pozycję spod pióra Małgorzaty Kochanowicz? Piszcie w komentarzach.

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone