Zamknij
REKLAMA

Włocławscy licealiści sięgną po złoto? To może być ich wielki dzień!

16:50, 23.04.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Uczniowie LZK mają szansę otrzymać Złotego Wilka za najlepszy projekt społeczny w Polsce! Fot. archiwum/LZK/DD Włocławek

Liceum Ziemi Kujawskiej ma powody do dumy! Podopieczni włocławskiej placówki nie próżnują, a jej zaangażowanie w życie społeczne nie mogło przejść bez echa. Projekty uczniów LZK okazały się bezkonkurencyjne w województwie kujawsko-pomorskim, a przed nimi szansa na sięgnięcie po Złotego Wilka - najlepszy projekt w całym kraju!

Uczniowie LZK działają w ramach Olimpiady "Zwolnieni z teorii" - platformy mającej na celu tworzenie własnych projektów społecznych. Aktywność młodych włocławian została doceniona przez kapitułę, która przyznała im dwa Srebrne Wilki, czyli nagrody za najlepsze projekty społeczne w poszczególnych województwach.

Jeden z z projektów podopiecznych włocławskiego liceum został wybrany najlepszym w kategorii Edukacja. Chodzi o akcję "Superbohaterowie są wśród nas". Inicjatywa społeczna miała uświadomić dzieciom w wieku 6-10 lat, jak wygląda życie osób niepełnosprawnych. W tym celu młodzież zorganizowała Tydzień Świadomości, podczas którego przeprowadzała prelekcje w szkołach podstawowych nr 20, 23, 14 i 7. Tydzień Świadomości zakończył mecz siatkówki na siedząco, w którym zmierzyły się ze sobą zespoły ParaVolley Poland i Start Wrocław. 

Włocławska młodzież zdobyła również uznanie w kategorii Kultura, za projekt "Big Piano". Najpierw, podczas tegorocznego finału Orkiestry Świątecznej Pomocy, ogromny instrument stanął na placu Wolności. Tę samą akcję LZK powtórzyło w marcu we Wzorcowni. 

Teraz, projekty LZK mogą pokryć się złotem. Oba zostały bowiem nominowane do Złotego Wilka, czyli tytuł najlepszego projektu społecznego w Polsce w poszczególnych formatach i tematach.

Czy włocławscy licealiści sięgną choć po jedną statuetkę z najcenniejszego kruszcu? O tym przekonamy się już jutro (24.04). Finałowa gala Zwolnionych z Teorii rozpoczyna się o godz 10:00 w Centrum Targowo-Kongresowym Global-Expo w Warszawie. Trzymamy kciuki!

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Mój NickMój Nick

2 2

Mecz siatkówki na siedząco..., czekajcie potrzebuje chwilę czasu na ochłoniecie, zaraz wracam z komentarzem.... o panie 16:56, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój NickMój Nick

2 0

No już jestem... Nie wiem czy zdobędziecie wilka i czy będzie on złoty, ale grając na siedząco w siatkówkę na zimnym parkiecie, rosną szanse na złapanie wilka lub innych niebezpiecznych chorób mających nazwy zwierząt! Ogólnie warto działać społecznie, z tym warunkiem podstawowym, by nie szkodzić sobie i innym działalnością tą że. Nie ustawajcie w działaniu. 18:08, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone