Zamknij
REKLAMA

W bibliotece czas stanie w miejscu. Zostań jednym z ... manekinów

11:22, 23.04.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Miejska Biblioteka Publiczna po raz trzeci włączy się do akcji "Manequin challenge" Fot. archiwum/DD Włocławek

 Włocławek nie zostaje w tyle. Już po raz trzeci, włocławski oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Miejska Biblioteka Publiczna organizują "Manequin challenge" - akcję, która podbiła serca milionów ludzi na całym świecie.  

Czas zatrzyma się na kilka minut już jutro, w samo południe, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Arentowicza przy ul. Warszawskiej.  Impreza odbędzie się z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. "Manequin challenge" to kolejna, po "Harlem shake" i "Ice bucket challenge" akcja, która w błyskawicznym tempie zdobyła popularność na całym świecie. 

Chodzi w niej o nakręcenie wideo obrazującego ludzi zamrożonych w ruchu, dzięki czemu przypominają manekiny - w przypadku włocławskiej biblioteki - koniecznie z książką w ręku. Inicjatorką akcji w naszym mieście była bibliotekarka z Filii nr 3, Agata Mrówczyńska.

"Manequin challenge" po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w październiku 2016 roku na Twitterze. Jej pomysłodawcami byli studenci Edward H. Biały High School w Jacksonville na Florydzie. 

Nowy trend szybko podbił wirtualny świat, zaangażowały się w niego również gwiazdy i osobistości największego kalibru, a wśród nich m.in. Cristiano Ronaldo, Lebron James, Adele, Barack Obama, Justin Bieber, Jon Bon Jovi, czy Beyonce. 

Jako pierwsi, we Włocławku akcję podłapali członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, którzy nagrali filmik z okazji Mikołajek. 

Wyzwania podjęli się także pracownicy Riverside Hotel. 

[ZT]23493[/ZT]

Jak wypadnie jutrzejsza akcja? Jesteście ciekawi? Zapraszamy do biblioteki!

 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Mój NickMój Nick

3 0

"...Połowa ludzi dookoła to statyści, wypełniają przestrzeń nie posiadając myśli..." - Hemp Gru i Sokół - "Kontrola" 11:29, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone