Zamknij
REKLAMA

Te koncerty to żywa tradycja Włocławka. Zagrają już po raz 30!

18:00, 10.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj

Bazylika katedralna we Włocławku rozbrzmi muzyką jeszcze donośniej niż zwykle. Lada dzień rusza bowiem jubileuszowa, 30. już edycja katedralnych koncertów organowych. 

Koncerty organowe na dobre wpisały się w krajobraz kulturalny naszego miasta. Wydarzenie artystyczne rozwija się z roku na rok, dzięki czemu Włocławek zyskuje na prestiżu w gronie muzycznych ośrodków Polski. Każdy rok funkcjonowania tej imprezy przynosi coraz ciekawsze odkrycia artystyczne, a krąg wykonawców powiększa się o kolejne, znane już lub doskonale rokujące nazwiska koncertujących organistów.

Kolejna odsłona wydarzenia rusza już w najbliższy poniedziałek, 13 maja. Tegoroczną edycję zainauguruje występ Ewy Bąk z Bielsko-Białej. Koncerty będą odbywać w każdą niedzielę, o godz. 19:00. Ostatni z nich odbędzie się 17 czerwca, kiedy to zagra Władysław Szymański z Katowic. Wstęp na każdy z występów jest zupełnie darmowy. Szczegóły dotyczące koncertów znajdziecie na plakacie. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone