Zamknij
REKLAMA

"Kujawy" nie zwalniają tempa. Tym razem włocławski zespół podbił...

14:19, 09.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
W minionym tygodniu dorobek zespołu "Kujawy" powiększył się o kolejne nagrody Fot. archiwum/DD Włocławek

Dopiero zgarnęli trofea w Sierpcu, a już wracają z kolejnymi. Włocławski folklor ma się świetnie, a zespół "Kujawy" jest tego doskonałym dowodem. W minionym tygodniu ich dorobek powiększył się o nagrody wywalczone w Brześciu Kujawskim. 

Święto Konstytucji 3. Maja Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy“ obchodził w Brześciu Kujawskim, gdzie grupa „Skrzaty“ i grupa reprezentacyjna uczestniczyły w IV Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego. Włocławska młodzież godnie reprezentowała nasze miasto. Zespół. „Skrzaty“ prowadzony przez Joannę Kobus zajął III miejsce w kategorii zespołów dziecięcych, a grupa reprezentacyjna Macieja Mielczarskiego zajęła II miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych (pierwszego miejsca nie przyznano). Członkowie „Kujaw“ uczestniczyli w urokach festiwalu smakując potraw przygotowanych przez organizatorów i słuchali występów innych zespołów.

Warto przypomnieć, że 30 marca „Kujawy” z powodzeniem uczestniczył w VI Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych. Jury postanowiło wówczas przyznać wyróżnienie „Stokrotkom”, natomiast „Malwom” – nagrodę Burmistrza Miasta Sierpc.

[ZT]33360[/ZT]

Instruktorom i wykonawcom "Kujaw" serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Karolina G Karolina G

4 0

Uzupełniając powyższy artykuł: 2 miejsce ex aequo w IV Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im Tadeusza Zielińskiego zajął Zespół Pieśni i Tańca Swojacy- grupa młodzieżowa. 16:46, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone